NAWIGACJA

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - Obrazek 1

  Dnia 3 września o godzinie 11.00 w Zespole Szkół w Zabielu odbyło się Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019, które rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu państwowego. Pani Dyrektor Wioletta Chmielarz serdecznie powitała Pana Wójta Wiesława Mazurka, dzieci, uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników obsługi.

  Następnie głos zabrał Pan Wójt, wyrażając zadowolenie ze spotkania. Wszystkim uczniom życzył zapału w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom wielu sukcesów.

  Pani Dyrektor przedstawiła społeczności uczniowskiej nauczycieli                                           i wychowawców. Po części oficjalnej uczniowie udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami.

  Mamy nadzieję, że ten rok szkolny przyniesie uczniom wiele radości                           i sukcesów, a nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy.

   

 • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

  PASOWANIE NA CZYTELNIKA
                W dniu 8.06.2018r. odbyło się uroczyste PASOWANIE NA CZYTELNIKA uczniów klasy pierwszej. Na początku pierwszaki musiały odgadnąć jakie postaci z bajek przyszły na ich uroczystość. W bajkowe postaci wcieliły się uczennice klasy szóstej. Następnie ustnie i pisemnie dzieci odpowiadały na zagadki przyrodnicze. Kolejnym etapem uroczystości było odczytanie wiersza „Skarga książki” i odpowiedzi dzieci  na pytanie: Jak dbać o książki?. Kulminacyjnym punktem spotkania było złożenie przyrzeczenia i pasowanie na czytelnika przez p. dyrektor Wiolettę Chmielarz.  Na koniec uczniowie otrzymali drobne  upominki. Uroczystość przygotowała p. Ewa Rola.

   

 • JAK TO Z KSIĄŻKĄ BYŁO?

   JAK TO Z KSIĄŻKĄ BYŁO?
                  W dniu 4.06.2018r. odbył się   naszej  szkole apel na temat:  „Jak to z książką było”. Uczniowie klas szóstej i siódmej w przystępny sposób przybliżyli  dzieje książki  na przestrzeni wieków – od tabliczek glinianych -do książek współczesnych oraz przedstawili zalety czytania książek.  Celem tego przedsięwzięcia było  zachęcenie wszystkich do czytania. Apel przygotowała p. Ewa Rola.
 • DZIEŃ ZIEMI 2018

  DZIEŃ ZIEMI 2018

                  „Ziemio nasza, Ziemio miła Tyś nas wszystkich wykarmiła, Twe powietrze, lasy, wody, To największa Twa uroda. Więc człowieku, pilnuj srodze, By nie padło wszystko w trwodze, Bo gdy zniszczysz wszystko wszędzie to i ciebie też nie będzie”
                  22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. W naszej szkole co roku przygotowywany jest ciekawy program artystyczny na obchody tego dnia. Tak było również w tym roku. Uczniowie klasy VI i VII pod opieką p. Agaty Drozdek 24 kwietnia przedstawili inscenizację pt. „MOJA ZIEMIA - MÓJ DOM”. Artyści uświadomili swoim koleżankom i kolegom, że ochrona lasów i naturalnego środowiska człowieka jest bardzo ważna dla nas i przyszłych pokoleń. Inscenizacji towarzyszyły liczne piosenki ekologiczne.

 • DZIEŃ KOBIET

  DZIEŃ KOBIET

              Z okazji Dnia Kobiet w dniu 8 marca 2018r. w naszej szkole odbyła  się akademia przygotowana przez uczniów klasy V i VI pod kierunkiem Pani Dyrektor Wioletty Chmielarz i P. Bożeny Łobińskiej.

              Uczniowie zaprezentowali samodzielnie wybrane utwory muzyczne, do których przygotowali układy taneczne. Były też prezentacje różnych typów kobiet, np. zdolnej dziewuszki, feministki czy kokietki. Chłopcy przytoczyli opinie o kobietach, z których wynikało, ze panie są niezastąpione i potrafią wszystko.

              Na zakończenie wszystkim paniom odśpiewano ,, Sto lat''

 • PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ PROJEKTU EDUKACJI EKOLOGICZNEJ

  PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ PROJEKTU EDUKACJI EKOLOGICZNEJ

          Dnia 28 listopada w Zespole Szkół w Zabielu odbyło się uroczyste podsumowanie działań Projektu Edukacji Ekologicznej. Wszyscy uczniowie szkoły zgromadzili się tego dnia w specjalnie z tej okazji udekorowanym górnym holu. Na uroczystość przybyła pani Dorota Zając -  pracownik Urzędu Gminy Radzyń Podlaski – koordynator Projektu Edukacji Ekologicznej z ramienia Urzędu Gminy. Pani dyrektor Wioletta Chmielarz zabrała głos i  powitała wszystkich zebranych a także przypomniała wszystkie działania i akcje podejmowane w szkole w ramach Projektu Edukacji Ekologicznej w ciągu minionych trzech miesięcy. W ramach podejmowanych działań odbyła się wycieczka do Świętokrzyskiego Parku Narodowego, uczniowie przeszli ścieżką ekologiczną "Czarny Las" w lasach Leśnictwa Milanów, odbyło się spotkanie z leśniczym i ze strażakami. Uczniowie również wzięli udział w Warsztatach  Etnograficznych w miejscowości Hołowno: „Od ziarna do chleba” i „Majster Lepiglina” oraz w akcji „Sprzątanie Świata” na terenie wokół szkoły. Dzieci zbierały też makulaturę, zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny a także uczyły się segregowania śmieci. Odbyło się też wiele szkolnych konkursów: plastyczny „Poznajemy chronione gatunki roślin i zwierząt” oraz na plakat o treści ekologicznej, Szkolny Konkurs Ekologiczny, Konkurs na komiks w języku angielskim, Kulinarny ”Jem zdrowo i kolorowo”.  Zdrowemu odżywianiu poświęcony były „Tydzień z witaminką”. W ramach projektu odbył się też „Dzień bez hałasu”. Już jako ostatni odbył się Konkurs piosenki ekologicznej i inspirowanej pięknem przyrody. Podjęte zostały prace również nad urozmaiceniem ogrodu w otoczeniu szkoły - zasadzone zostały nowe krzewy ozdobne.  Na zakończenie odbyło się wręczenie licznych nagród zdobytych w konkursach i akcjach ekologicznych.
                    Projekt był realizowany przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Urzędu Gminy Radzyń Podlaski.
   

 • Spotkanie z leśniczym z Leśnictwa Planta

  Spotkanie z leśniczym z Leśnictwa Planta

                Dnia 18 października odbyło się spotkanie z leśniczym z Nadleśnictwa Radzyń Podlaski - Leśnictwa Planta panem Krzysztofem Sokołem. Przygotował on bardzo ciekawe pogadanki o przyrodzie leśnej dla uczniów klas młodszych oraz dla klas IV-VI. Opowiadał o pracy leśnika i sposobach ochrony przyrody w lasach Nadleśnictwa Radzyń Podlaski. Zwracał też dużą uwagę na umiejętną pomoc zwierzętom w przetrwaniu zimy. W drugiej części spotkania dzieci uczestniczyły w warsztatach, w czasie których pod kierunkiem pana leśniczego wykonywały karmniki dla ptaków. Wszyscy z dużym zaciekawieniem wzięli udział w spotkaniu.

 • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  „Starych ojców naszych szlakiem
   przez krew idziem ku wolności!
   Z dawną pieśnią - dawnym szlakiem -
   my, żołnierze sercem prości,
   silni wiarą i nadzieją,
   że tam kędyś świty dnieją!”

   

   

  Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole miały jak co roku bardzo uroczystą oprawę.

  13  listopada 2017r. zgromadziła się na odświętnie udekorowanym  korytarzu szkolnym  cała społeczność Zespołu Szkół w Zabielu,  by uczestniczyć w  uroczystej  akademii z okazji  99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

  Uroczystość rozpoczęła się  odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie uczniowie klasy szóstej i siódmej pod kierunkiem p. Ewy Roli zaprezentowali program poetycko- muzyczny, którego motywem przewodnim była pieśń patriotyczna - towarzyszka niedoli  Polaków w  ważnych  chwilach walk o niepodległość oraz w trudnych chwilach  wynaradawiania przez zaborców.  Piękne wykonanie pieśni patriotycznych, takich jak: „Bartoszu, Bartoszu”, „Pieśń Legionów Polskich we Włoszech”, „Warszawianka” „W krwawym polu”, „Rota”, „Jak długo w sercach naszych  „I Kadrowa”,” Piechota”, „Białe róże”,  „Marsz I Brygady”, „Niepodległa, niepokorna”, wprowadziły zebranych  w wyjątkowy nastrój. Treści historyczne przybliżyły losy naszej ojczyzny od okresu rozbiorów  aż do roku 1918, gdy odrodziła się  Rzeczpospolita po 123 latach niewoli.  Wiersze, scenki pieśni patriotyczne pozwoliły zrozumieć uczucia i rozterki Polaków żyjących w niewoli , walczących w powstaniach narodowych i bitwach w czasie I wojny światowej. Wyrazem uznania dla przygotowujących uroczystość były gromkie brawa od zgromadzonej publiczności. Na niepowtarzalną atmosferę tej uroczystości wpłynęły też odświętne,  galowe stroje uczniów,  biało- czerwone kotyliony -  samodzielnie wykonane przez uczniów pod kierunkiem wychowawczyń. Uczestnicząc w obchodach tego święta, dajemy wyraz pamięci o tych, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce.

 • TYDZIEŃ Z WITAMINKĄ

  TYDZIEŃ Z WITAMINKĄ

                W dniach od 16 do 20 października 2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w wielu działaniach prozdrowotnych. W poniedziałek przygotowaliśmy pyszną sałatkę jarzynową. We wtorek przynieśliśmy różne owoce i warzywa, ułożyliśmy je w koszach i urządziliśmy "witaminową" wystawkę. Ponadto wykonaliśmy plansze "Witaminy - owoce i jarzyny". W środę zorganizowaliśmy "Bal witamin". Każdy był ubrany w "witaminowym" kolorze, niektóre dzieci przyniosły maskotki Świeżaki. Bawiliśmy się przy muzyce, rozwiązywaliśmy zagadki, rozpoznawaliśmy owoce i warzywa po smaku i zapachu, uczyliśmy się piosenki o witaminach. Przygotowaliśmy także zdrowy sok z marchewki i jabłek. W czwartek dowiedzieliśmy się, jakie znaczenie mają zioła i do czego są używane. Wspólnie założyliśmy "Hodowlę witamin". Wysialiśmy nasiona ziół do doniczek, systematycznie je podlewamy i obserwujemy jak się rozwijają. Gdy urosną wykorzystamy je do przygotowania zdrowego posiłku. Dowiedzieliśmy się także, jakie znaczenie dla naszego zdrowia ma witamina "D" oraz skąd bierze się ona w naszym organizmie. Postanowiliśmy spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, wykonaliśmy także pracę plastyczną pt.: "Słoneczne zabawy - witamina D". Wiemy, jak wpływają na nas rośliny w naszym otoczeniu. Zadbaliśmy więc o ukwiecenie naszej sali. Każde dziecko przyniosło piękny kwiat doniczkowy. Do piątkowego konkursu "Warzywne stworki" zaprosiliśmy nasze rodziny. W domu, wraz z rodzicami i rodzeństwem wykonaliśmy ciekawe prace z owoców i warzyw. Komisja miała bardzo trudne zadanie z oceną naszych prac. Zdecydowała, że wszystkie stworki są tak piękne, że zasługują na nagrodę. Każde dziecko, które przyniosło "bajkowego stworka", otrzymało książkę z bajkami. W piątek wykonaliśmy także owocowe szaszłyki, które później z apetytem zjedliśmy. W ciągu "Tygodnia z witaminką" dowiedzieliśmy się bardzo dużo na temat zdrowego odżywiania. Poznane zasady będziemy starali się wykorzystywać w naszych domach, podczas wspólnego przygotowywania posiłków.

 • ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

  ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

                Uczniowie klasy pierwszej Zespołu Szkół w Zabielu są już pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów odbyło się 23 października 2017 roku w obecności Pani Dyrektor Wioletty Chmielarz, Pana Ireneusza Bogusza - Zastępcy Wójta Gminy Radzyń Podlaski, rodziców, uczniów szkoły i nauczycieli. Zanim pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów, musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Egzamin nie sprawił jednak dzieciom żadnych trudności. Wiedziały jak nazywa się nasza Ojczyzna, znały nasze barwy narodowe i przepisy ruchu drogowego, a także pięknie śpiewały piosenki.
               Potem nastąpiła część oficjalna: wyrażenie gotowości do ślubowania. Pierwszaki z uniesioną dłonią, zgodnym chórem uroczyście przyrzekali:
  „Ślubuję być dobrym Polakiem,
  dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
  Będę uczyć się w szkole jak kochać Boga i Ojczyznę,
  jak dla niej pracować kiedy urosnę.
  Będę starał się być dobrym kolegą,
  swym zachowaniem i nauką
  sprawić radość rodzicom i nauczycielom.
  ŚLUBUJĘ"
                Po ślubowaniu pani Dyrektor dokonała aktu pasowania dotykając ramienia ucznia wielkim ołówkiem. Na pamiątkę pasowania dzieci dostały dyplomy i upominki. Rodzice z wielką uwagą i wzruszeniem przyglądali się i podziwiali swoje dzieci. Na zakończenie klasa druga zaprezentowała inscenizację i w imieniu wszystkich uczniów szkoły powitała pierwszoklasistów w swoim gronie. Pani Dyrektor wraz z zaproszonymi gośćmi życzyli najmłodszym wielu sukcesów w edukacji szkolnej. Uroczystość upłynęła wszystkim w bardzo miłej atmosferze i na długo pozostanie w pamięci uczniów, rodziców i nauczycieli.
               Po uroczystości ślubowania na uczniów i zaproszonych gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 • WYCIECZKA NA ŚCIEŻKĘ DYDAKTYCZNĄ "CZARNY LAS"

  WYCIECZKA NA ŚCIEŻKĘ DYDAKTYCZNĄ "CZARNY LAS"

                 W dniu 19 pażdziernika uczniowie z klas IV - VI pojechali na wycieczkę w okolice Milanowa aby obejrzeć ścieżkę edukacyjną "Czarny Las". Ścieżka ta została utworzona na obszarze użytku ekologicznego w miejscu, gdzie las posadzony wcześniej przez człowieka zamienia się w środowisko podmokłe, które było pierwotne na tym terenie. W związku z tym pojawiła się charakterystyczna bagienna roślinność oraz zwierzęta. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali pana leśniczego, który ciekawie opowiadał o osobliwościach przyrodniczych widocznych na ścieżce edukacyjnej. Następnie uczniowie mogli zobaczyć pomnik przyrody - okazały dąb. Jak się okazało aby opasać jego pień potrzeba pięciu osób. Wszyscy byli pod wrażeniem uroku tego miejsca. Na zakończenie wycieczki było pieczenie kiełbasek nad ogniskiem.  Do szkoły wszyscy wrócili zadowoleni z miło i ciekawie spędzonego czasu.

 • WYCIECZKA DO LUBLINA

  WYCIECZKA DO LUBLINA

              Już od kilku lat starsi uczniowie naszej szkoły jeżdżą do Lublina do Teatru Kameralnego, aby obejrzeć adaptację sceniczną lektur szkolnych takich jak: ,,Ania z Zielonego Wzgórza", ,,Tajemniczy ogród", ,,Przygody Tomka Sawyera" czy ,,Ten obcy". Podobnie było i w tym roku. W dniu 18 października 2017 roku uczniowie klas IV-VII obejrzeli "Zemstę" Aleksandra Fredry.
              Po wyjściu z teatru  wszyscy udali się do McDonald's, aby się posilić. Kolejnym punktem wycieczki była edukacyjna wystawa budowli z klocków Lego. Tam uczniowie mogli podziwiać między innymi: największy na świecie samolot wykonany z miliona klocków Lego - prezydencki ,, Air Force One'' oraz gwiazdy sportu - Marcina Gortata, Agnieszkę Radwańską czy Roberta Lewandowskiego. Jesienny wyjazd dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń. Wycieczkę zorganizowała pani Bożena Łobińska, a opiekunami były panie: Agata Drozdek, Ewa Rola i Magdalena Prokopowicz.
   

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

                W dniu 12 października odbyła sie w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczennice z klasy VI i VII pod kierunkiem Pani Agaty Drozdek i Pani Marty Niebrzegowskiej przygotowały część artystyczną. Dziewczynki zaprezentowały scenki z życia szkoły, okazjonalne wiersze i piosenki, a także życzyły pracownikom szkoły wszystkiego najlepszego z okazji ich święta oraz wytrwałości i sukcesów na kolejne lata pracy. Pani Dyrektor również złożyła życzenia nauczycielom i innym pracownikom oraz wręczyła Nagrody Dyrektora za szczególne osiągnięcia wyróżnionym nauczycielom.
                Przedstawiciele Rady Rodziców wręczyli Pani Dyrektor kwiaty, podziękowali wszystkim nauczycielom za ich trud i zaprosili na słodki poczęstunek.

 • WYCIECZKA DO HOŁOWNA

  WYCIECZKA DO HOŁOWNA

             W dniu 9 października w ramach działań zwiazanych z Projektem Edukacji Ekologicznej w naszej szkole odbyła się wycieczka do miejscowosci Hołowno. Koszty przejazdu oraz udziału w warsztatach zostały dofinansowane ze środków NFOŚiGW oraz Urzędu Gminy Radzyn Podlaski. W programie wycieczki były warsztaty etnograficzne: "Od ziarna do chleba" i "Majster Lepiglina". Na wycieczkę wyruszyli uczniowie z klas I-III oraz klasy "0". Dzieci z zapałem poznawały dawne sposoby wyrabiania mąki, wypieku ciasta a także sposoby wytwarzania ceramiki. Każdy mógł sam spróbować swych sił wytwarzając własnoręcznie słodkie wypieki oraz gliniane naczynia. Na zakończenie warsztatów uczniowie zjedli prawdziwie domowy obiad, zakupili ręcznie wytwarzane pamiątki oraz pobawili się wesoło na placu zabaw. Pogoda i humory uczestników wycieczki dopisywały znakomicie. Wszyscy cieszyli się z miło i ciekawie spedzonego czasu.

 • WYCIECZKA DO ŚWIĘTOKRZYSKIEGO PARKU NARODOWEGO

  WYCIECZKA DO ŚWIĘTOKRZYSKIEGO PARKU NARODOWEGO
                W dniu 2 października we wczesnych godzinach porannych uczniowie z klas IV – VII wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Została ona zorganizowana w naszej szkole w ramach działań Projektu Edukacji Ekologicznej.
                 W programie wycieczki było wiele ciekawych miejsc i zajęć:
  - Zajęcia edukacyjne na ścieżce dydaktycznej „Śladem czarownic, pogańskich kultów i powstańczych kryjówek” na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego na trasie: Nowa Słupia - Łysa Góra;
  - Zwiedzanie galerii widokowej na gołoborzu na Łysej Górze;
  - Zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego na Świętym Krzyżu;
  - Zejście z Łysej Góry ścieżką dydaktyczną „Pośród szumu świętokrzyskich jodeł i buków”;
  - Zwiedzanie Osady Średniowiecznej w Hucie Szklanej oraz warsztaty garncarskie i kowalskie,
  - Zwiedzanie Muzeum Minerałów i Skamieniałości w Świętej Katarzynie, lekcja muzealna geologiczna z niespodzianką, szlifowanie kamieni szlachetnych.
               Uczniowie w trakcie przemarszu ścieżkami dydaktycznymi  poznali: historię powstania i  funkcjonowanie Świętokrzyskiego Parku Narodowego, specyfikę i piękno krajobrazu Gór Świętokrzyskich, różne rodzaje ekosystemów leśnych, różnorodność organizmów żywych w ich naturalnych środowiskach, gatunki roślin i zwierząt objętych prawną ochroną gatunkową na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego, wpływ działalności człowieka na ekosystemy, sposoby ochrony rzadkich i ginących już gatunków roślin i zwierząt. Opowiadała o urokach przyrody Gór Świętokrzyskich wynajęta z biura dyrekcji Świętokrzyskiego Parku Narodowego pani przewodnik.
               Zajęcia w Osadzie Średniowiecznej przybliżyły uczniom życie ludzi w średniowieczu oraz sposoby wykonywania przedmiotów codziennego użytku dawnymi, tradycyjnymi narzędziami i sposobami.
               W Muzeum Minerałów i Skamieniałości w Świętej Katarzynie dzieci obejrzały sporą kolekcję kamieni szlachetnych a także skamieniałości organizmów zamieszkujących Ziemię w dawnych epokach geologicznych.
  Już w drodze powrotnej z wycieczki był posiłek w barze szybkiej obsługi McDonalds w Radomiu.
                Koszty wycieczki dofinansowane zostały ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Urzędu Gminy Radzyń Podlaski.
                 Późnym już wieczorem wszyscy wrócili do domów zmęczeni ale też i  zadowoleni z miło i ciekawie spędzonego dnia.
   
 • NARODOWE CZYTANIE 2017

  NARODOWE CZYTANIE 2017

                  Nasza szkoła już po raz drugi włączyła się w Narodowe Czytanie. W dniu 14 września 2017r. czytaliśmy fragmenty ,,Wesela'' Stanisława Wyspiańskiego.
                  Na wstępie Pani Dyrektor Wioletta Chmielarz powitała przybyłych gości oraz zebranych na sali gimnastycznej nauczycieli i uczniów. Później nadmieniła, iż Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą ,, Pana Tadeusza''. W kolejnych latach były czytane dzieła Aleksandra Fredry, Trylogia Henryka Sienkiewicza, ,, Lalka'' Bolesława Prusa oraz,, Quo vadis'' Henryka Sienkiewicza.
                  Następnie Pani Bożena Łobińska przedstawiła genezę ,, Wesela'' Stanisława Wyspiańskiego.
                  Z kolei zaproszeni goście, nauczyciele naszej szkoły oraz uczennica klasy VI odczytali fragmenty dramatu.
  Panną Młodą była P. Teresa Nowakowska - Dyczko - nauczyciel, terapeuta SOSW w Radzyniu Podl.
  Panem Młodym był Pan Wójt Gminy Radzyń Podl. Wiesław Mazurek. W rolę Haneczki wcieliła się
  Pani Dyrektor Wioletta Chmielarz, zaś Rachelą była P.Agnieszka Jaszcz, nauczyciel, terapeuta SOSW w Radzyniu Podl. Poeta to Pan Janusz Chmielarz, Radczyni - Pani Anna Urbaniak, nauczyciel, terapeuta SOSW w Radzyniu Podl. Zosia - Pani Monika Brus, Gospodyni - Pani Bożena Łobińska oraz Isia - Julia Łozowska.
                  Zgodnie z tradycją weselną wszyscy zebrani na sali zostali poczęstowani tortem, który był bardzo smaczny.  Akcję szkolne Narodowe Czytanie przygotowała Pani Bożena Łobińska.
   

 • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

           Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół w Zabielu odbędzie się w dniu

  4 września 2017r. o godzinie 9.45.

  Zapraszamy!!!

 • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

  UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

               Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 rozpoczęło się powiitaniem wszystkich zgromadzonych i gości przez panią dyrektor Wiolettę Chmielarz.  Następnie część artystyczną zaprezentowali uczniowie klasy szóstej i piątej. Montaż słowno-muzyczny zawierał humorystyczne wiersze, piosenki i scenki rodzajowe z życia klasy.
               Kolejna część uroczystości to wręczenie nagród dla najlepszych uczniów w szkole oraz za sukcesy w konkursach.  Wójt Gminy p. Wiesław Mazurek pogratulował sukcesów uczniom i ich rodzicom. Pani dyrektor W. Chmielarz wręczyła nagrody książkowe uczniom i podziękowania dla rodziców w szczególny sposób wspomagających szkołę. Były też nagrody i dyplomy za wzorowe czytelnictwo, sukcesy w konkursach, pracę w sklepiku szkolnym.
              Na koniec wychowawcy wręczyli uczniom świadectwa w klasach, życząc wszystkim miłego, bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku.
   

 • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

  PASOWANIE NA CZYTELNIKA

                 W dniu 9.06.2017 r. odbyła się uroczystość Pasowania  na Czytelnika  uczniów klasy pierwszej.  Spotkanie rozpoczęło się krótką częścią artystyczną w wykonaniu uczniów klasy piątej, na którą złożyły się humorystyczne wiersze znanych polskich poetów. Następnie pierwszoklasiści poddani  zostali kilku zadaniom, w czasie których wykazali się znajomością bohaterów bajek, odgadywali  poetyckie  zagadki o zwierzętach, wykazali się też  umiejętnością czytania i pisania.  Kolejną częścią uroczystości było odczytanie przez prowadzącą utworu  „Prośby książki”, by zwrócić uwagę na poszanowanie książek.
                Kulminacyjnym momentem  spotkania  było złożenie przez uczniów uroczystego przyrzeczenia i dokonanie  przez p. dyrektor Wiolettę Chmielarz symbolicznego  PASOWANIA NA CZYTELNIKA.  Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książeczki oraz zakładki do książek. Uroczystość przygotowała i przeprowadziła p. Ewa Rola.
   

 • APEL ZASADY DOBREGO ZACHOWANIA

  APEL ZASADY DOBREGO ZACHOWANIA

                W dniu 31.05.2017 r.  odbył się w naszej szkole apel  na temat  zasad dobrego zachowania. Uczniowie klasy piątej  pod  kierunkiem p. Ewy Roli zaprezentowali humorystyczne wiersze,  poprzez  które pokazali jak należy zachowywać  się w różnych sytuacjach życiowych. Poznawaniu zasad savoir vivru służyła też wystawka na korytarzu szkolnym, gdzie można było przeczytać jak zachować się  w kinie , teatrze, przy stole, na wycieczce i w innych okolicznościach. Zdobytą wiedzę uczniowie mogą wykorzystać na co dzień oraz w konkursie bibliotecznym „Obycie umila życie”.

strona:

WIADOMOŚCI

Kontakt

 • Zespół Szkół w Zabielu
  Zabiele 8b
  21-300 Radzyń Podlaski

 • 0833527240

Galeria zdjęć