NAWIGACJA

NAPISZ DO NAS

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

PARTNERZYWitamy na naszej stronie

Strona uczniów, rodziców i nauczycieli

Zespołu Szkół w Zabielu

 •       Nasza szkoła już po raz drugi włączyła się w Narodowe Czytanie. W dniu 14 września 2017r. czytaliśmy fragmenty ,,Wesela'' Stanisława Wyspiańskiego.
        Na wstępie Pani Dyrektor Wioletta Chmielarz powitała przybyłych gości oraz zebranych na sali gimnastycznej nauczycieli i uczniów. Później nadmieniła, iż Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą ,, Pana Tadeusza''. W kolejnych latach były czytane dzieła Aleksandra Fredry, Trylogia Henryka Sienkiewicza, ,, Lalka'' Bolesława Prusa oraz,, Quo vadis'' Henryka Sienkiewicza.
        Następnie Pani Bożena Łobińska przedstawiła genezę ,, Wesela'' Stanisława Wyspiańskiego.
        Z kolei zaproszeni goście, nauczyciele naszej szkoły oraz uczennica klasy VI odczytali fragmenty dramatu.
  Panną Młodą była P. Teresa Nowakowska - Dyczko - nauczyciel, terapeuta SOSW w Radzyniu Podl.
  Panem Młodym był Pan Wójt Gminy Radzyń Podl. Wiesław Mazurek. W rolę Haneczki wcieliła się
  Pani Dyrektor Wioletta Chmielarz, zaś Rachelą była P.Agnieszka Jaszcz, nauczyciel, terapeuta SOSW w Radzyniu Podl. Poeta to Pan Janusz Chmielarz, Radczyni - Pani Anna Urbaniak, nauczyciel, terapeuta SOSW w Radzyniu Podl. Zosia - Pani Monika Brus, Gospodyni - Pani Bożena Łobińska oraz Isia - Julia Łozowska.
        Zgodnie z tradycją weselną wszyscy zebrani na sali zostali poczęstowani tortem, który był bardzo smaczny.  Akcję szkolne Narodowe Czytanie przygotowała Pani Bożena Łobińska.

 •          Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół w Zabielu odbędzie się w dniu

  4 września 2017r. o godzinie 9.45.

 •    Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 rozpoczęło się powiitaniem wszystkich zgromadzonych i gości przez panią dyrektor Wiolettę Chmielarz.  Następnie część artystyczną zaprezentowali uczniowie klasy szóstej i piątej. Montaż słowno-muzyczny zawierał humorystyczne wiersze, piosenki i scenki rodzajowe z życia klasy.
     Kolejna część uroczystości to wręczenie nagród dla najlepszych uczniów w szkole oraz za sukcesy w konkursach.  Wójt Gminy p. Wiesław Mazurek pogratulował sukcesów uczniom i ich rodzicom. Pani dyrektor W. Chmielarz wręczyła nagrody książkowe uczniom i podziękowania dla rodziców w szczególny sposób wspomagających szkołę. Były też nagrody i dyplomy za wzorowe czytelnictwo, sukcesy w konkursach, pracę w sklepiku szkolnym.
    Na koniec wychowawcy wręczyli uczniom świadectwa w klasach, życząc wszystkim miłego, bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku.

 •      W dniu 9.06.2017 r. odbyła się uroczystość Pasowania  na Czytelnika  uczniów klasy pierwszej.  Spotkanie rozpoczęło się krótką częścią artystyczną w wykonaniu uczniów klasy piątej, na którą złożyły się humorystyczne wiersze znanych polskich poetów. Następnie pierwszoklasiści poddani  zostali kilku zadaniom, w czasie których wykazali się znajomością bohaterów bajek, odgadywali  poetyckie  zagadki o zwierzętach, wykazali się też  umiejętnością czytania i pisania.  Kolejną częścią uroczystości było odczytanie przez prowadzącą utworu  „Prośby książki”, by zwrócić uwagę na poszanowanie książek.
      Kulminacyjnym momentem  spotkania  było złożenie przez uczniów uroczystego przyrzeczenia i dokonanie  przez p. dyrektor Wiolettę Chmielarz symbolicznego  PASOWANIA NA CZYTELNIKA.  Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książeczki oraz zakładki do książek. Uroczystość przygotowała i przeprowadziła p. Ewa Rola.

 •               W dniu 31.05.2017 r.  odbył się w naszej szkole apel  na temat  zasad dobrego zachowania. Uczniowie klasy piątej  pod  kierunkiem p. Ewy Roli zaprezentowali humorystyczne wiersze,  poprzez  które pokazali jak należy zachowywać  się w różnych sytuacjach życiowych. Poznawaniu zasad savoir vivru służyła też wystawka na korytarzu szkolnym, gdzie można było przeczytać jak zachować się  w kinie , teatrze, przy stole, na wycieczce i w innych okolicznościach. Zdobytą wiedzę uczniowie mogą wykorzystać na co dzień oraz w konkursie bibliotecznym „Obycie umila życie”.

 •               W dniu 22.05.2017r. uczniowie klasy czwartej uczestniczyli w wycieczce do Archiwum Państwowego w Radzyniu Podlaskim.  Czwartoklasiści mieli okazję obejrzeć instytucję powołaną do ochrony dokumentów i przekonać się w jakich warunkach są one przechowywane. Prowadząca zajęcia p. Joanna  Kowalik pokazała uczniom ciekawe dokumenty dotyczące historii  Radzynia Podlaskiego oraz Zabiela. Uczniowie mogli je  odczytywać, rozpoznawać znaki na pieczęciach. Szczególnie interesujące były dokumenty,  które dotyczyły ich przodków. Na koniec wszyscy wpisali się do księgi pamiątkowej i podziękowali  naszej  pani  przewodnik, która w bardzo ciekawy sposób przeprowadziła lekcję archiwalną. Wycieczkę zorganizowała p. Ewa Rola, opiekę nad uczniami sprawowała też p. Magdalena Prokopowicz.

NASZA SZKOŁA

GALERIA ZDJĘĆ

WIADOMOŚCI

LICZNIK ODWIEDZIN

liczba odwiedzin: 417303

MAPA

WIADOMOŚCI

Kontakt

 • Zespół Szkół w Zabielu
  Zabiele 8b
  21-300 Radzyń Podlaski

 • 0833527240

Galeria zdjęć