Z okazji Dnia Chłopaka uczniowie klasy drugiej udali się do Centrum Rozrywki „Arkadia” w Radzyniu Podlaskim. Dzieci miały możliwość zabawy na różnych, atrakcyjnych sprzętach sportowych, a także korzystały z pomieszczeń tematycznych, wcielając się w rolę kosmetyczki, fryzjera, lekarza, policjanta, mechanika… Drugaki zadowolone i pełne wrażeń wróciły do szkoły z nadzieją, że wkrótce ponownie odwiedzą to magiczne miejsce.
Dzień Chłopaka
Każda okazja do świętowania jest dobra, a Dzień Chłopaka to doskonała okazja do świetnej zabawy, a w szczególności do integracji uczniów szkoły. Na tegoroczny Dzień Chłopaka zorganizowano zawody sportowe, które wyłoniły prawdziwych STRONGMANÓW wśród mężczyzn z klas I-VIII. Obecni byli „krawaciarze”, którym niestraszne było dziś odpytywanie. Z fajnym chłopakiem można było podzielić się pysznym jabłkiem.
Wszystkim Panom składamy najszczersze życzenia.
Samorząd Uczniowski
Z dumą przedstawiamy skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2024/2025
Dzień Chłopaka
SAMORZĄD UCZNIOWSKI NASZEJ SZKOŁY
SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZA
DO WSPÓLNEGO ŚWIĘTOWANIA DNIA CHŁOPAKA
Lekcja multimedialna w kinie "Czy dzieci są bezpieczne w sieci?"
24 września 2024 roku uczniowie klas 0-3 wybrali się do Radzyńskiego Ośrodka Kultury na multimedialną lekcję w kinie przeprowadzoną przez Centrum Edukacji Filmowej. Temat spotkania brzmiał "Czy dzieci są bezpieczne w sieci?" Dzieci dowiedziały się, że nie zawsze mamy pewność z kim rozmawiamy w sieci oraz dlaczego nie warto zdradzać zbyt wielu informacji na swój temat w internecie. Po lekcji uczniowie mieli możliwość obejrzenia barwnej opowieści z wartką akcją pt. "Mała wielka stopa 2. W rodzinie siła", która pokazała, że jeśli mamy odwagę, fantazję i jesteśmy trochę zwariowani, możemy dokonać wielkich rzeczy i przeżyć niesamowitą przygodę.
I Dzień Jesieni
W naszej szkole sezon jesienny uważamy za otwarty. 23 września oficjalnie powitaliśmy nową porę roku, która będzie panować przez najbliższe miesiące. Uczniowie klas 1-3 przygotowali inscenizację, a w roli głównej oglądaliśmy między innymi oczywiście Panią Jesień, misia, jeża oraz wiewiórki. Dzieci pięknie recytowały wierszyki o jesieni, oraz śpiewały piosenki, a nawet przygotowały do jednej z nich układ taneczny. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień będzie: barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby.
Ognisko kl. IV
W sobotę, 21 września klasa IV zorganizowała ognisko klasowe. Piekliśmy kiełbaski i pianki. Jedliśmy watę cukrową i inne słodkie przekąski. Pogoda nam dopisała, więc wykorzystaliśmy wspólny czas na gry i zabawy na świeżym powietrzu. Było szukanie fantów na czas, gra w siatkówkę czy zbijaka i wiele innych.
Narodowe Czytanie
Co roku w całej Polsce odbywa się niezwykłe wydarzenie, które łączy ludzi w miłości do literatury! Mowa o Narodowym Czytaniu, inicjatywie zainaugurowanej w 2012 roku przez Prezydenta RP . To wspaniała okazja, aby wspólnie zanurzyć się w polską literaturę i poczuć jedność naszej społeczności! W 2024 roku świętujemy już 13. edycję tej wspaniałej akcji, a tegoroczną lekturą jest "Kordian" Juliusza Słowackiego. Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w tym wyjątkowym wydarzeniu! Tym razem Narodowe Czytanie odbyło się podczas uroczystego apelu. W problematykę oraz historię utworu wprowadziły nas uczennice: Rita Jędrys i Lena Kleszcz. W rolę bohaterów dramatu – z ogromnym zaangażowaniem – wcielili się uczniowie: Jan Wierzchowski, Emilia i Malwina Perchuć, nauczyciele: Joanna Kawka, Maddalena Prokopowicz, Agata Grochowska oraz zaproszeni goście – panie: Teresa Michalska, Bożena Grochowska, Maria Wierzchowska i Maria Tyczyńska z lokalnego Stowarzyszenia dla Zabiela „Zaścianek” Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji! Wasze zaangażowanie sprawia, że to wydarzenie jest naprawdę wyjątkowe. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się, by wspólnie odczytać utwory Jana Kochanowskiego – ojca polszczyzny, ojca naszej literatury!
Szkoła wspiera powodzian
W dniu dzisiejszym zakończyliśmy zbiórkę produktów dla powodzian.
Bardzo serdecznie dziękujemy za okazaną dobroć i wsparcie.
Dzięki uprzejmości Wicekuratora Oświaty w Lublinie Pana Piotra Mackiewicza wszystkie zebrane artykuły trafiły do Kuratorium Oświaty w Lublinie.
"Razem możemy wszystko"
XXIII Rajd Pamięci Harcerzy Radzyńskich
Dnia 18 września 2024 roku czternastu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w XXIII Rajdzie Pamięci Harcerzy Radzyńskich im. Kazimierza Odrzygoździa. Pierwszym punktem programu było złożenie wiązanek na grobach Harcerzy Radzyńskich i ś.p. Kazimierza Odrzygoździa. Następnie wszyscy udali się na Mszę Świętą polową w lesie koło wsi Sitno. Po złożeniu wiązanek kwiatów i zapaleniu zniczy uczniowie wystartowali w konkursie zręcznościowym. Po zakończonej rywalizacji nastąpiło uroczyste wręczenie nagród rzeczowych. Z naszej szkoły nagrody otrzymały Lena Zabielska i Lena Kleszcz. Opiekunem uczniów była p. Iwona Niewęgłowska.
Pomoc dla powodzian
Zespół Szkół w Zabielu solidaryzuje się z poszkodowanymi w powodziach, które przechodzą przez zachodnią i południową część naszego kraju. Rozpoczynamy zbiórkę artykułów, które zostaną przekazane potrzebującym poprzez Kuratorium Oświaty w Lublinie.
Zbieramy:
- wodę pitną w butelkach
- trwałą suchą żywność
- środki czystości
- środki higieny osobistej
Pomoc można przynosić w środę (18.09) lub w czwartek (19.09) w godzinach pracy szkoły do holu głównego.
Wycieczka na UMCS w Lublinie
12 września 2024 r. odbyła się wycieczka szkolna do Lublina, gdzie uczniowie odwiedzili kampus Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Wyjazd rozpoczął się od wizyty na Wydziale Chemii, gdzie uczniowie uczestniczyli w ciekawych pokazach chemicznych. Zademonstrowano tam m.in. reakcje chemiczne z użyciem amoniaku, nadmanganianu potasu oraz acetylenu. Szczególną uwagę poświęcono chemii kolorów, gdzie pokazano, jak substancje reagują w środowisku kwasowym i zasadowym, zmieniając barwy. Największe zainteresowanie wzbudziły jednak reakcje wybuchowe, które dostarczyły uczestnikom niezapomnianych wrażeń.
Następnym punktem wycieczki była wizyta na Wydziale Biologii i Biotechnologii, gdzie odbyły się warsztaty zoologiczne. Uczniowie mieli okazję poznać różnorodność świata zwierząt, ich anatomię oraz środowiska, w których żyją. Zajęcia te pozwoliły na pogłębienie wiedzy z zakresu zoologii i biologii.
Ostatnim etapem wycieczki była wizyta na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki. Uczniowie uczestniczyli tam w pokazach fizycznych, które podzielone były na cztery główne zagadnienia. Pierwszym z nich była promieniotwórczość, w ramach której omówiono zasady tego zjawiska i jego zastosowania. Następnie uczniowie poznali podstawy mechaniki, a także zobaczyli, jak wykorzystuje się druk 3D w fizyce do tworzenia modeli naukowych. Na zakończenie zaprezentowano fizykę ludzkiego ciała, pokazując, jak prawa fizyki funkcjonują w organizmie człowieka.
Cała wycieczka była wyjątkowym doświadczeniem edukacyjnym, które pozwoliło uczniom na praktyczne zrozumienie zagadnień z chemii, fizyki i biologii.
Opiekunami uczniów na wycieczce byli: Karol Karpysz, Bożena Niewęgłowska, Agnieszka Norel, Magdalena Prokopowicz, Katarzyna Stolarczyk.
Charytatywny Kiermasz ciast
W dniach 10 – 12 września w naszej szkole odbył się kiermasz ciast. W pierwszym dniu za symboliczną kwotę można było kupić przeróżne ciasta i babeczki. W drugim dniu na naszym stoisku zagościły pizzerinki i słone przekąski, a w ostatnim dniu królowały galaretki i pyszne deserki. W akcję zaangażowali się solidarnie rodzice i Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Super Zabielanki. Jak się okazało, uczniowie, rodzice, nauczyciele i mieszkańcy Zabiela postarali się, by szybko wszystko znikało z naszego stoiska. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na remont domu p. Basi, która po śmierci córki chce się stać rodziną zastępczą swojej wnuczki.
Dzięki ofiarności rodziców, nauczycieli, uczniów, pracowników szkoły oraz przyjaciół Zespołu Szkół w Zabielu, w ciągu 3 dni udało się zebrać 4805,41 złotych.
Ta zbiórka była dla nas wszystkich piękną lekcją pokory i serdeczności.
DZIĘKUJEMY!
Pomagamy Pani Basi
Od jutra rusza kiermasz ! Zachęcamy do kupna pysznych wypieków, ciast i ciasteczek!
Inauguracja roku szkolnego 2024/2025
2 września 2024 roku o godz. 8.00 na hali sportowej rozpoczęła się inauguracja roku szkolnego 2024/2025.
Już na samym początku, nasza nowa Pani Dyrektor Anna Kocyła – Grabowska powitała przybyłych na tę uroczystość gości: Lubelskiego Wicekuratora Oświaty Pana Piotra Mackiewicza, Wójta Gminy Radzyń Podlaski Pana Daniela Grochowskiego oraz grono pedagogiczne, pracowników szkoły, uczniów i rodziców.
Po przemówieniu Pani Dyrektor, Wójt Gminy wraz z Lubelskim Wicekuratorem Oświaty wręczyli akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego nauczycielom naszej placówki Pani Anecie Kozak i Panu Karolowi Karpyszowi. Po złożeniu ślubowania i gratulacjach odbyły się spotkania z wychowawcami w klasach.
Pani Anecie i Panu Karolowi życzymy radości z wykonywanej pracy i wielu sukcesów, a uczniom - aby godziny spędzone w szkole były przepustką do jak najlepszej przyszłości i przygotowaniem do spełnienia marzeń.
Archiwum Aktualności