• WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO RELIGII NA ROK SZKOLNY 2023/2024

• Kl. 0 - „Tak! Jezus mnie kocha”, ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Jedność Kielce (podręcznik)

Kl. I - „Poznaję Boży świat”, ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Jedność Kielce (podręcznik)

Kl. II – Odkrywam Królestwo Boże”, ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Jedność Kielce (podręcznik)

Kl. III – Poznaję Jezusa”, ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Jedność Kielce (podręcznik + ćwiczenia)

Kl. IV – Odkrywam życie z Jezusem”, ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, Jedność Kielce (podręcznik + ćwiczenia)

Kl. V - „Szczęśliwi, którzy szukają prawdy”, ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Jedność Kielce (podręcznik + ćwiczenia)

Kl. VI – Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno”, ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Jedność Kielce (podręcznik + ćwiczenia)

Kl. VII – Szczęśliwi, którzy czynią dobro”, ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Jedność, Kielce (podręcznik + ćwiczenia)

Kl. VIII – „Szczęśliwi, którzy zdobywają świętość, ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Jedność Kielce (podręcznik + ćwiczenia)

• Wyprawka do kl. I na rok szkolny 2023/2024

• kapcie na zmianę (obowiązkowo w woreczku, podpisane),

• strój sportowy (spodenki czarne lub granatowe, biała koszulka, buty sportowe z białą podeszwą – w woreczku, wszystko podpisane),

• kredki ołówkowe (12 kolorów lub więcej, najlepiej grube „Bambino”),

• piórnik,

• ołówek o średnim stopniu twardości, trójkątny HB do nauki pisania,

• ołówek o średnim stopniu twardości, HB lub F,

• pióro ze stalówką (nieścieralne),

• temperówka,

• gumka,

• linijka, ekierka

• mazaki,

• fartuszek,

• plastelina,

• 3 koperty

• pastele PENTEL 12 kolorów lub więcej,

• farby plakatowe i akwarelowe, naczynko na wodę,

• trzy pędzle (cienki, średni, gruby),

• nożyczki (dobre, zaokrąglone),

• 4 kleje w sztyfcie i 1 klej w tubie (1 klej w sztyfcie powinien znajdować się w plecaku),

• klej introligatorski, magiczny,

• zeszyt czysty – 80 kartkowy, do rysowania,

• 2 zeszyty w trzy linie – 16 kartkowy lub 32 kartkowy (jeden do edukacji polonistycznej, drugi do dyktand), zalecam zeszyty w 3 linie dwukolorowe, w których dolne linie są czerwone, a górna niebieska. Taki zeszyt przyzwyczai dziecko do zachowania odstępów między wierszami i ułatwi stawianie kształtnych liter. Proszę zwrócić uwagę na grubość kartek, nie mogą być zbyt cienkie, ponieważ podczas pisania może przebijać pióro na drugą stronę.

• 2 zeszyty w kratkę – 16 kartkowy lub 32 kartkowy (jeden do edukacji matematycznej, drugi do j. angielskiego)

• zeszyt do korespondencji,

• książeczki do kolorowania,

• 3 bloki techniczne A4 (kartki białe),

• 3 bloki techniczne A4 (kartki kolorowe),

• blok technicznyA3 (kartki białe),

• blok techniczny A3 (kartki kolorowe),

• 1 wycinanki samoprzylepne

• 1 wycinanki zwykłe,

• teczka na prace dziecka (format A4, podpisana),

• teczka na sprawdziany dziecka (format A4, podpisana)

• 3 kalki techniczne,

• bibuła,

• 2 balony,

• patyczki matematyczne,

• 2 ręczniki papierowe,

• chusteczki higieniczne (w dużym opakowaniu)

• 1 ryza papieru od każdego ucznia

Proszę, żeby wszystkie rzeczy plastyczne były spakowane w grubą, sztywną teczkę z rączką. Ułatwi to dzieciom wyjmowanie potrzebnych rzeczy podczas zajęć plastyczno - technicznych. Oczywiście duże bloki i naczynko na wodę będą schowane luzem w szafce.

BARDZO WAŻNE!
            Wszystkie książki i zeszyty obłożone.
            Wszystkie rzeczy dziecka podpisane imieniem i nazwiskiem

• Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023

• Po miesiącach wytężonej pracy, 23 czerwca 2023 roku, nadszedł czas na upragniony wypoczynek. Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego oprócz artystycznych i wokalnych występów artystycznych naszych uczniów zostały wręczone nagrody i dyplomy dla wyróżniających się osób – dzieci i ich rodziców. Uczniowie klasy VIII oficjalnie pożegnali się z naszą szkołą. To koniec pewnego etapu w ich życiu, ale to również czas na nowe wyzwania i przygody.

W tym dniu Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy szkoły uroczyście pożegnali odchodzącą z funkcji Dyrektora Szkoły, Pan Wiolettę Chmielarz. Przedstawiciele Rady Rodziców: p. Dorota Świć i p. Ewa Kałuska serdecznie podziękowały Pani Dyrektor za wieloletnią pracę na rzecz dobra szkoły i dzieci, za uśmiech, za dobre słowo, za wiedzę, za okazywaną życzliwość i wsparcie. W imieniu Grona Pedagogicznego i Pracowników szkoły słowa wdzięczności wypowiedzieli: p. Karol Karpysz i p. Marta Niebrzegowska. „Dziękujemy za lata dobrej i owocnej współpracy, godną naśladowania postawę, serce włożone w każde działanie na rzecz uczniów, rodziców, nauczycieli i szkoły. Dziękujemy za dany nam czas, wiedzę oraz miłą atmosferę, za chwile, które wspólnie przeżyliśmy”.

Życzymy wszystkim bezpiecznych, wymarzonych i pełnych relaksu wakacji.