"Kolorowe drzewa " w wykonaniu grupy Misie. Dzieci poznawały kolory jesieni i wykonały pracę plastyczną pt. "Jesienne kolorowe drzewa "
"Jesienne dynie" to praca plastyczna dzieci z grupy Misie,które poznały zbiory oraz jesienne warzywa.
"Kolorowe drzewa " w wykonaniu grupy Misie. Dzieci poznawały kolory jesieni i wykonały pracę plastyczną pt. "Jesienne kolorowe drzewa "
"Jesienne dynie" to praca plastyczna dzieci z grupy Misie,które poznały zbiory oraz jesienne warzywa.
Uczniowie klasy II przystąpili do realizacji projektu "Klasa w terenie".
Pierwsze zadanie polegało na obserwacji przyrody. Dzieci podczas spaceru po okolicy zapoznały się z gatunkami drzew i roślin. Z wielką radością, samodzielnie je odkrywały. Edukacja terenowa uszczęśliwiła małych odkrywców naszej szkoły.
"Dzień Kropki" to dzień kreatywności i zabawy. Tego dnia Misie bawiły się i wykonały pracę plastyczną,a głównym bohaterem dnia była "kropka".
15 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, którego celem jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia i działania.
Świętowanie w szkole rozpoczęliśmy od obejrzenia krótkiej bajki o małej Vashti. Historia ta uświadomiła dzieciom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności. Tego dnia również dostrzegliśmy kropki, tam gdzie wcześniej nikt nie zwracał na nie uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce, bombkę choinkową, kolorową kulę czy piłkę. Dzieci wykonywały kropkowane prace plastyczne (opaski na głowę, połącz kropki, kropkowe łamigłówki) układały podłogowe domino, a także wzięły udział w zabawie “Twister” śladami kropek. Na zakończenie wszystkich zabaw dzieci zrobiły sobie małą sesję z wykorzystaniem foto budki. Następnie otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy. Uczniowie Dzień Kropki spędzili bardzo aktywnie.
A o tym, że trzeba wierzyć we własne możliwości postaramy się pamiętać przez cały rok.
Koordynacją Międzynarodowego Dnia Kropki zajęła się wychowawczyni klasy I p. Monika Brus.
12 września w naszej szkole zostały przeprowadzone warsztaty dla uczniów klas IV-VIII "Trening redukcji stresu", prowadzony przez psychologa Tomasza Delmaczyńskiego z Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce.
Podczas warsztatów uczniowie mogli poćwiczyć sprawdzone techniki radzenia sobie ze stresem. Dostali też cenne wskazówki jak radzić sobie, w kryzysowych sytuacjach, kiedy są hejtowani przez rówieśników.
11 września 2023r., nasza placówka została zgłoszona do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Klasa w Terenie".
Opiekę nad prawidłową realizacją zadań objęła Pani Monika Grochowska, na której wniosek zostanie wdrożona innowacja.
Głównym celem edukacyjnego projektu ,,Klasa w Terenie” jest promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu. Zachęcenie nauczycieli i uczniów do „opuszczenia” swoich sal lekcyjnych i spędzenia czasu poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową- prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie, angażującą różne zmysły.
Dzieci z grupy Misie wspólnie pracowały nad kodeksem grupowym, który przypieczętowały własnymi rączkami.
4 września 2023 roku, o godzinie 8:00 w Zespole Szkół w Zabielu zabrzmiał pierwszy dzwonek.
Wychowanków, Rodziców, Grono Pedagogiczne, powitała nasza nowa Pani Dyrektor Katarzyna Kowalczyk, którą Pan Wiesław Mazurek Wójt Gminy Radzyń Podlaski, powołał na 5 - letnią kadencję.
Pani Dyrektor pozostawiła w sercach dzieci, piękne przesłanie Św. Jana Pawła II "Wymagajcie od siebie, choćby inni od Was nie wymagali".
Kl. 0 - „Tak! Jezus mnie kocha”, ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Jedność Kielce (podręcznik)
Kl. I - „Poznaję Boży świat”, ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Jedność Kielce (podręcznik)
Kl. II – „Odkrywam Królestwo Boże”, ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Jedność Kielce (podręcznik)
Kl. III – „Poznaję Jezusa”, ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Jedność Kielce (podręcznik + ćwiczenia)
Kl. IV – „Odkrywam życie z Jezusem”, ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, Jedność Kielce (podręcznik + ćwiczenia)
Kl. V - „Szczęśliwi, którzy szukają prawdy”, ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Jedność Kielce (podręcznik + ćwiczenia)
Kl. VI – „Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno”, ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Jedność Kielce (podręcznik + ćwiczenia)
Kl. VII – „Szczęśliwi, którzy czynią dobro”, ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Jedność, Kielce (podręcznik + ćwiczenia)
Kl. VIII – „Szczęśliwi, którzy zdobywają świętość”, ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, Jedność Kielce (podręcznik + ćwiczenia)
kapcie na zmianę (obowiązkowo w woreczku, podpisane),
strój sportowy (spodenki czarne lub granatowe, biała koszulka, buty sportowe z białą podeszwą – w woreczku, wszystko podpisane),
kredki ołówkowe (12 kolorów lub więcej, najlepiej grube „Bambino”),
piórnik,
ołówek o średnim stopniu twardości, trójkątny HB do nauki pisania,
ołówek o średnim stopniu twardości, HB lub F,
pióro ze stalówką (nieścieralne),
temperówka,
gumka,
linijka, ekierka
mazaki,
fartuszek,
plastelina,
3 koperty
pastele PENTEL 12 kolorów lub więcej,
farby plakatowe i akwarelowe, naczynko na wodę,
trzy pędzle (cienki, średni, gruby),
nożyczki (dobre, zaokrąglone),
4 kleje w sztyfcie i 1 klej w tubie (1 klej w sztyfcie powinien znajdować się w plecaku),
klej introligatorski, magiczny,
zeszyt czysty – 80 kartkowy, do rysowania,
2 zeszyty w trzy linie – 16 kartkowy lub 32 kartkowy (jeden do edukacji polonistycznej, drugi do dyktand), zalecam zeszyty w 3 linie dwukolorowe, w których dolne linie są czerwone, a górna niebieska. Taki zeszyt przyzwyczai dziecko do zachowania odstępów między wierszami i ułatwi stawianie kształtnych liter. Proszę zwrócić uwagę na grubość kartek, nie mogą być zbyt cienkie, ponieważ podczas pisania może przebijać pióro na drugą stronę.
2 zeszyty w kratkę – 16 kartkowy lub 32 kartkowy (jeden do edukacji matematycznej, drugi do j. angielskiego)
zeszyt do korespondencji,
książeczki do kolorowania,
3 bloki techniczne A4 (kartki białe),
3 bloki techniczne A4 (kartki kolorowe),
blok technicznyA3 (kartki białe),
blok techniczny A3 (kartki kolorowe),
1 wycinanki samoprzylepne
1 wycinanki zwykłe,
teczka na prace dziecka (format A4, podpisana),
teczka na sprawdziany dziecka (format A4, podpisana)
3 kalki techniczne,
bibuła,
2 balony,
patyczki matematyczne,
2 ręczniki papierowe,
chusteczki higieniczne (w dużym opakowaniu)
1 ryza papieru od każdego ucznia
Proszę, żeby wszystkie rzeczy plastyczne były spakowane w grubą, sztywną teczkę z rączką. Ułatwi to dzieciom wyjmowanie potrzebnych rzeczy podczas zajęć plastyczno - technicznych. Oczywiście duże bloki i naczynko na wodę będą schowane luzem w szafce.
BARDZO WAŻNE!
Wszystkie książki i zeszyty obłożone.
Wszystkie rzeczy dziecka podpisane imieniem i nazwiskiem
Po miesiącach wytężonej pracy, 23 czerwca 2023 roku, nadszedł czas na upragniony wypoczynek. Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego oprócz artystycznych i wokalnych występów artystycznych naszych uczniów zostały wręczone nagrody i dyplomy dla wyróżniających się osób – dzieci i ich rodziców. Uczniowie klasy VIII oficjalnie pożegnali się z naszą szkołą. To koniec pewnego etapu w ich życiu, ale to również czas na nowe wyzwania i przygody.
W tym dniu Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy szkoły uroczyście pożegnali odchodzącą z funkcji Dyrektora Szkoły, Panią Wiolettę Chmielarz. Przedstawiciele Rady Rodziców: p. Dorota Świć i p. Ewa Kałuska serdecznie podziękowały Pani Dyrektor za wieloletnią pracę na rzecz dobra szkoły i dzieci, za uśmiech, za dobre słowo, za wiedzę, za okazywaną życzliwość i wsparcie. W imieniu Grona Pedagogicznego i Pracowników szkoły słowa wdzięczności wypowiedzieli: p. Karol Karpysz i p. Marta Niebrzegowska. „Dziękujemy za lata dobrej i owocnej współpracy, godną naśladowania postawę, serce włożone w każde działanie na rzecz uczniów, rodziców, nauczycieli i szkoły. Dziękujemy za dany nam czas, wiedzę oraz miłą atmosferę, za chwile, które wspólnie przeżyliśmy”.
Życzymy wszystkim bezpiecznych, wymarzonych i pełnych relaksu wakacji.
20 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Sportu. Głównym celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności ruchowej, integrowanie się klas, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne
siły i możliwości oraz wzbogacenie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. Dzieci z klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń miały możliwość zabawy na szkolnym placu zabaw, z chustą KLANZY a także mogły wykazać się sprawnością fizyczną na przykład w przeciąganiu liny, skakaniu na skakance czy strzelaniu na bramkę. Natomiast na uczniów klas IV-VIII czekały różne konkurencje sportowe: jazda na rowerze, skakanie przez skakankę, noszenie ringo na głowie i inne.
Na zakończenie na wszystkich uczestników czekała słodka niespodzianka: LODY!
Dzieci zadowolone i radosne spędziły ten piękny i słoneczny dzień na świeżym powietrzu, zamiast w szkolnych ławkach.
19.06.2023r. uczeń naszej szkoły Ksawery Gmur uczestniczył w uroczystości wręczenia nagród, wyróżnień i podziękowań za konkurs matematyczny organizowanych przez I LO w Radzyniu Podlaskim. Ksawery został jednym z laureatów XVIII Powiatowego Konkursu Matematycznego "ILORAZ" Gratulujemy!
W II semetrze uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego " FORGET-ME-NOT". Miło nam poinformować, iż Emilia Perchuć, uczennica klasy VI uzyskała w tym konkursie dyplom laureata. Natomiast uczniowie: Alicja Ciok z klasy IV, Oliwia Rolak z klasy VII, Hanna Bogutyn z klasy VIII oraz Bartosz Kolęda z klasy VIII otrzymali wyróżnienia.
Drugi konkurs z języka angielskiego, w którym mieli szansę wykazać się nasi uczniowie to XIII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego ,,ANG-LO". Dwóch uczniów z klasy VIII naszej szkoły: Ksawery Gmur i Bartosz Kolęda zakwalifikowali się do finału tego konkursu. Ksawery zajął wysokie V miejsce.
Gratulujemy wyników wszystkim nagrodzonym. Uczniów do konkursów przygotowała p. Agata Drozdek
W maju w naszej szkole odbyły się dwa konkursy szkolne z języka angielskiego.
W pierwszym konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III. Był to konkurs plastyczny na dowolny zabytek Londynu.
Wyniki :
I miejsce: Marcel Łobiński i Filip Samorajczyk z klasy II
II miejsce: Aleksander Bober z klasy I oraz Szymon Pachała z klasy II
III miejsce: Jan Grochowski z klasy II oraz Piotr Grochowski z klasy III.
Drugi konkurs został zorganizowany z myślą o uczniach klas IV-VIII. Był to konkurs wiedzy z języka angielskiego.
Wyniki:
I miejsce- Emila Perchuć z klasy VI
II miejsce: Alicja Ciok z klasy IV
III miejsce : Ksawery Gmur z klasy VIII
Wyróżnienia:
Bartosz Kolęda z klasy VIII
Aleksander Furman z klasy IV
Miłosz Wierzchowski z klasy VII
Wszyscy nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne nagrody rzeczowe. Konkursy zorganizowała p. Agata Drozdek.
Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączają się w działalność dobroczynną. Nie było inaczej również i teraz! Chcąc pomóc państwu Agacie i Radkowi Grochowskim po pożarze w dniach 12, 14 i 16 czerwca było można zakupić gofry oraz lemoniadę. Akcja miała na celu zebranie środków finansowych na pomoc materialną, a przede wszystkim pokazanie poszkodowanym, że ich los nie jest nam obojętny. Za pomoc i otwarte serca serdeczne dziękujemy!
7 czerwca 2023 roku młodsze klasy pojechały na wycieczkę do Majaland Warsaw. Na uczestników czekały tam liczne atrakcje. Jedną z nich był Super Ślizg - bardzo długa zjeżdżalnia – gdzie dzieciaki mogły ścigać się ze sobą, zjeżdżając w dół na słomianych matach. Na miłośników wody czekała łódź wikingów – Drakkar, a na tych, którzy woleli poruszać się po lądzie - osobowe lub ciężarowe samochodziki. Niewątpliwą atrakcją była także „Karuzela Motyli” - nawiązująca do klasycznych karuzel łańcuchowych, uwielbianych przez wszystkich - zarówno młodszych, jak i tych nieco starszych. Rollercoaster Wikingów - przejażdżka kolejką pędząca z oszałamiającą prędkością – to atrakcja tylko dla osób o mocnych nerwach. Wsiadali do niej tylko najodważniejsi. Uczniowie byli pod wrażeniem bajkowego wystroju i różnorodności atrakcji. Jedną z robiących największe wrażenie był bez wątpienia wznoszący się na wysokość 22 m Sky Fly. Dzięki „sterom” można było poczuć się na nim jak pilot samolotu! Goście niesamowitej krainy zabaw mogli także pośpiewać zabawne piosenki razem z Guciem i Mają, a także zapozować z nimi do zdjęcia. Na wyczerpane aktywną zabawą dzieci czekał pożywny obiad. Spędzone w Majaland Warsaw godziny na pewno na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów.
Dnia 6 czerwca 2023r. klasy IV-VI i VIII udali się na wycieczkę do Woli Okrzejskiej i Starego Igania. Po drodze w Kocku odwiedziliśmy cmentarz wojenny gdzie spoczywa dowódca SGO "Polesie" gen. brygady Franciszek Kleeberg oraz 81 jego żołnierzy poległych w październiku 1939 r., w tym 27 nieznanych z nazwiska. Tutaj zapaliliśmy znicz i odmówiliśmy za ich dusze krótką modlitwę. Następnie pojechaliśmy już do Woli Okrzejskiej, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Henryka Sienkiewicza. Uczniowie wraz z opiekunami obejrzeli nowe, tuż po remoncie, ekspozycje muzealne. Pani przewodnik przybliżyła młodzieży sylwetkę noblisty, ciekawostki z życia zawodowego i rodzinnego pisarza. To była udana lekcja. Każdy zapamiętał, że Sienkiewicz miał wiele imion: Henryk, Adam, Aleksander, Pius.
Kolejnym etapem wycieczki była Okrzeja, gdzie weszliśmy na Kopiec Sienkiewicza, skąd podziwialiśmy panoramę Okrzei, Woli Okrzejskiej oraz dolinę rzeki Okrzejki. Na cmentarzu w Okrzei przy skromnym nagrobku matki Noblisty i monumentalnym pomniku przedstawiającym ją z kilkuletnim Henrykiem zatrzymaliśmy się w zadumie i krótko się pomodliliśmy. Na koniec udaliśmy się do kościoła Świętych Apostołów Piotra i Pawła, w którym to został ochrzczony Henryk Sienkiewicz.
Ostatnim punktem nasze wycieczki była Kraina Przygód w Starych Iganiach. Centrum rekreacji zapewniło dzieciom wiele ciekawych atrakcji, między innymi: przejażdżkę quadem po torze, zjazd na linie, strzelanie z łuku oraz grę w mini golfa. Nasi uczniowie nie przeoczyli żadnej zabawy. Był też czas na chwilę odpoczynku i poczęstunku w postaci pysznych kiełbasek oraz słodkości.
Wycieczka sprawiła nam wiele radości i dostarczyła niezapomnianych wspomnień.
2 czerwca 2023 roku w Radzyńskim Ośrodku Kultury odbył się 42 Mały Konkurs Recytatorski. W kategorii klas I-III naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy III - Malwina Perchuć i Rita Jędrys. Uczennice zaprezentowały w ciekawy sposób swoje utwory poetyckie. Jednak komisja była zmuszona wyłonić wąskie grono zwycięzców. Wśród nich znalazła się Malwina Perchuć, która została wyróżniona i otrzymała IV miejsce. Dziewczynkom gratulujemy talentu i odwagi za zaprezentowanie swoich umiejętności.
Powered by aSc EduPage