• Spotkanie z Podróżnikiem "Opowieść o Argentynie"
          • Spotkanie z Podróżnikiem "Opowieść o Argentynie"

          • 27 kwietnia miało miejsce spotkanie z panem Mateuszem, podróżnikiem i pasjonatem innych kultur, który zabrał naszych uczniów w wyprawę po dalekiej Argentynie.

            Opowieść o podróży do tego egzotycznego kraju obejmowała wiele elementów: geograficzne, historyczne, obyczajowe oraz przyrodnicze. Pan Mateusz z pasją referował swoją wyprawę do tego kraju, ilustrując swoją opowieść barwnymi slajdami i dużą ilością rekwizytów. Wspomniał też o polskich akcentach, jakie można spotkać w tym kraju "na drugim krańcu świata".

            Wszyscy na długo zapamiętają to spotkanie, bo dostarczyło niezwykłych przeżyć i emocji. To była niesamowita podróż do kraju Ameryki Południowej.

        • Dzień Otwarty w ZSP pod hasłem „Zawodowy strzał w dziesiątkę”
          • Dzień Otwarty w ZSP pod hasłem „Zawodowy strzał w dziesiątkę”

          • 21 kwietnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbył się Dzień Otwarty pod hasłem „Zawodowy strzał w dziesiątkę”, w którym uczestniczyła kl. VIII naszej szkoły. Była to świetna okazja dla przyszłych absolwentów szkół podstawowych, by bliżej poznać szkołę, jej program nauczania, kadrę pedagogiczną i uczniów.

            Na wstępie przedstawiciele klas ze wszystkich profili kształcenia dla wszystkich zgromadzonych zrobili krótką prezentację. Nie zabrakło również firm i innych ważnych instytucji publicznych. Następnie uczniowie oprowadzili nas po budynku, prezentując sale lekcyjne, sale komputerowe, pracownie, bibliotekę oraz inne pomieszczenia. Można było dowiedzieć się również o bogatej ofercie zajęć dodatkowych.

            Dzień otwarty był też doskonałą okazją do rozmów z nauczycielami, którzy służyli radą i pomocą dla wszystkich zainteresowanych. Była to również szansa na uzyskanie informacji na temat rekrutacji oraz innych istotnych dla uczniów kwestii.

        • Szkolny Konkurs Historyczny o Mikołaju Koperniku
          • Szkolny Konkurs Historyczny o Mikołaju Koperniku

          • Rok 2023 został ustanowiony przez Senat RP Rokiem Mikołaja Kopernika. Z tej okazji także w naszej szkole podjęte zostały działania by przybliżyć uczniom tak wybitną postać.

            Dla uczniów klas II –III zorganizowany został w bibliotece szkolnej konkurs plastyczny o Mikołaju Koperniku. Najciekawsze prace wykonali:

            I miejsce - Marcel Łobiński – klasa II

            I miejsce - Malwina Perchuć – klasa III

            II miejsce - Rita Jędrys klasa - III

            Dla uczniów klas IV - VIII zorganizowany został konkurs wiedzy o Mikołaju Koperniku. Na korytarzach szkolnych wykonane zostały gazetki przybliżające postać wybitnego naukowca, konkurs poprzedzony był też projekcjami filmów o życiu i zasługach wielkiego astronoma .

            Oto wyniki Szkolnego Konkursu Historycznego o Mikołaju Koperniku

            I miejsce - Ksawery Gmur klasa VIII

            II miejsce - Emilia Perchuć – klasa VI

            III miejsce – Milena Grochowska klasa IV

            IV miejsce – Zuzanna Karpysz klasa IV

            V miejsce - Krystian Dudek Grochowski klasa VIII

            V miejsce - Aleksander Furman klasa IV

            VI miejsce - Bartosz Kolęda klasa VIII

            VII miejsce Wiktoria Sałata klasa IV

            Laureaci konkursów zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Konkursy zostały przygotowane i przeprowadzone przez p. Ewę Rola.

             

        • Apel wielkanocny
          • Apel wielkanocny

          • Dnia 5 kwietnia odbyło się w naszej szkole uroczyste spotkanie związane ze Świętami Wielkiej Nocy przygotowane przez s. A. Norel, p. I. Niewęgłowską i p. M. Brus. Wiersze, zagadki i piosenki w wykonaniu uczniów klasy III przybliżyły wszystkim piękne polskie zwyczaje i tradycje związane z tymi najważniejszymi w roku świętami. Dekoracja oraz stół ze znakami wielkanocy dodawały kolorytu i wprowadzały w nastrój Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Mali artyści zaskoczyli wszystkich śmingusowo-dyngusowym żarcikiem, nie szczędząc nikomu wody.

            Na zakończenie spotkana p. Dyrektor W. Chmielarz podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości oraz złożyła całej społeczności szkolnej najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

        • Misyjny Kiermasz Wielkanocny
          • Misyjny Kiermasz Wielkanocny

          • W dniach 27 – 31 marca działające w naszej szkole Koło Wolontariatu zorganizowało Misyjny Kiermasz Wielkanocny. Dzieci rozprowadzały własnoręcznie zrobione kartki oraz stroiki ozdoby wielkanocne, a dochód ze sprzedaży został przekazany rówieśnikom na misjach w Czadzie.

        • Wycieczka do Centrum Rozrywki ARKABOS w Łukowie
          • Wycieczka do Centrum Rozrywki ARKABOS w Łukowie

          • 29 marca 2023r. kl. VIII w ramach Dnia Kobiet udała się na wycieczkę do Centrum Rozrywki ARKABOS w Łukowie. Tutaj każdy, niezależnie od sprawności fizycznej mógł spędzić 2 godziny na wspaniałej zabawie w kręgle i bilard. Gra okazała się niezwykle wciągająca. Uczniowie świetnie radzili sobie z tą nową dla nich dyscypliną sportu. Jednym słowem pobyt w kręgielni okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, zabawy i nauki innej niż dotychczas.

        • Wycieczka do Zakładu Zagospodarowana Odpadów Komunalnych w Adamkach
          • Wycieczka do Zakładu Zagospodarowana Odpadów Komunalnych w Adamkach

          • 28 marca 2023r. kl. VIII wraz ze swoją wychowawczynią – s. A. Norel udali się do Zakładu Zagospodarowana Odpadów Komunalnych w Adamkach. Zapoznali się z pracą tutejszych pracowników oraz uczestniczyli w zorganizowanych przez Fundację Eko-Adamki warsztatach dotyczących prawidłowej segregacji odpadów. Warsztaty prowadziła Pani Grażyna Joachimowicz z Fundacji Inicjatyw Menedżerskich. Uczniowie wykazali dużą wiedzą na temat segregacji odpadów.

             

        • Powiatowy Konkurs Historyczny „Powstanie Styczniowe - najkrwawszy i najdłużej trwający polski zryw niepodległościowy w XIXw."
          • Powiatowy Konkurs Historyczny „Powstanie Styczniowe - najkrwawszy i najdłużej trwający polski zryw niepodległościowy w XIXw."

          • Uczennica naszej szkoły Emilia Perchuć z klasy VI uczestniczyła w finale Powiatowego Konkursu Historycznego „Powstanie Styczniowe - najkrwawszy i najdłużej trwający polski zryw niepodległościowy w XIXw.", który został zorganizowany przez I LO w Radzyniu Podlaskim oraz Stowarzyszenie Przyjaciół I LO w Radzyniu Podlaskim z okazji 160 rocznicy wybuchu powstania.

            Konkurs składał się z dwóch etapów: eliminacji szkolnych i finału, w którym uczestniczyli zakwalifikowani uczniowie z poszczególnych szkół naszego powiatu. Finał konkursu odbył się 1 marca 2023 r. w sali gimnastycznej I LO w Radzyniu Podlaskim i był jednym z elementów radzyńskiego programu obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

            Podsumowanie konkursu odbyło się po projekcji filmu "Wyklęty" zorganizowanej w ramach obchodów Dni Żołnierzy Wyklętych w Radzyniu i Powiecie Radzyńskim. Emilia zajęła II miejsce w kategorii szkół podstawowych, została najmłodszą laureatką tego konkursu. Uczennica nagrodzona została dyplomem i nagrodą książkową. Emilkę do konkursu przygotowywała nauczycielka historii p. Ewa Rola.

             

        • Szkolny Konkurs Historyczny pod hasłem „Poszli nasi w bój bez broni…”
          • Szkolny Konkurs Historyczny pod hasłem „Poszli nasi w bój bez broni…”

          • Dla upamiętnienia 160 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego w styczniu 2023r. został zorganizowany w naszej szkole konkurs historyczny pod hasłem „Poszli nasi w bój bez broni…”. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas VI –VIII. Uczniowie solidnie przygotowali się do konkursu, a najlepsze wyniki uzyskali:

            I miejsce Emilia Perchuć - klasa VI

            II miejsce Jakub Popko - klasa VIII

            III miejsce Ksawery Gmur - klasa VIII

            Wyróżnienia otrzymali: Miłosz Wierzchowski z klasy VII i Bartosz Kolęda z klasy VIII .

            Dla laureatów konkursu przygotowane zostały nagrody książkowe i dyplomy. Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez nauczycielkę historii p. Ewą Rola.

        • Wycieczka do Chełma
          • Wycieczka do Chełma

          • W dniu 20.10.2022 roku uczniowie naszej szkoły – klasy IV - VIII pod opieką p. I. Niewęgłowskiej, p. M. Jabłońskiej, p. I. Kruczek, p. B. Łobińskiej i s. A. Norel udali się na wycieczkę do Chełma.

            Pierwszym punktem zwiedzania było Muzeum Poleskiego Parku Narodowego w Starym Załuczu. Tutaj zobaczyliśmy eksponaty: archeologiczne, etnograficzne, historyczne (militaria, numizmaty, dokumenty) i przyrodnicze, a także prezentujące dziedzictwo kulturowe Polesia Zachodniego. Przeszliśmy ścieżką "Żółwik”, która prezentuje wiadomości dotyczące żółwia błotnego oraz budowy lasu i jego mieszkańców. Przy ścieżce zobaczyliśmy woliery dla ptaków, które służą do czasowego przetrzymywania i rehabilitacji chorych i rannych zwierząt.

            Po przyjeździe do Chełma najpierw udaliśmy się do Muzeum Ziemi Chełmskiej, gdzie podziwialiśmy wystawę archeologiczną i zbiory etnograficzne, w tym zabytki tradycyjnej kultury ludowej oraz wytwory współczesnej sztuki i rękodzieła ludowego.

            Jednak głównym punktem zwiedzania były Podziemia Kredowe. Podziemia w Chełmie zawdzięczają swoją nazwę kopalni kredy, która działała niegdyś pod miastem. Podziemia Kredowe to zabytek staropolskiego górnictwa kredy, wyjątkowa atrakcja turystyczna, jedyna tego typu kopalnia w Europie. Spacer kredowymi korytarzami (ok. 2 km) dostarcza niezapomnianych wrażeń. Można zapoznać się również z licznymi ekspozycjami geologicznymi, archeologicznymi i historycznymi. Dużym przeżyciem jest również spotkanie z legendarnym duchem Bieluchem, strażnikiem podziemnych korytarzy.

            Po zwiedzaniu przyszedł czas na obiad w restauracji „Gęsie sprawki”, słynnej z Kuchennych Rewolucji.

            Nie obyło się również bez podwieczorku w Mcdonalds. Z pewnością wycieczka ta dostarczyła wszystkim wiele radości i miłych wspomnień.

    • Galeria zdjęć

        brak danych