Wspólne celebrowanie tak ważnego dnia misiowych chłopaków, sprawiło wiele radości i wdzięczności wśród dzieci. Takie chwile jak te, na zawsze zostają w pamięci.
Dzień Jabłka w grupie "Smerfy"
28 września dzieci z grupy Smerfy obchodziły Światowy Dzień Jabłka. Dowiedziały się jakim wspaniałym owocem są jabłuszka i jakie witaminki kryją w sobie. Miały okazję także skosztować jabłuszek, poznać odmiany i ich smaki. Wykonały piękne prace plastyczne- wyklejając szablon jabłuszka bibułą.
Wyjazd do Parku Edukacyjnego w Radzyniu Podlaskim
W dniu 24 września 2021r. uczniowie klasy piątej wraz z p. dyrektor Wiolettą Chmielarz oraz wychowawczynią p. Ewą Rolą uczestniczyli w uroczystym otwarciu Parku Edukacyjnego przy Nadleśnictwie Radzyń Podlaski. Powierzchnia całego ogrodu wynosi 13 tys. metrów kwadratowych. Składa się z pawilonu edukacyjnego wyposażonego w wiele eksponatów i pomocy naukowych oraz terenu, gdzie znajdują się między innymi: tablice edukacyjne opowiadające w przystępny sposób o tym, jak rośnie las, jak się go pielęgnuje oraz dlaczego drzewa, po uzyskaniu wieku rębności, są wycinane. Jest tu także drewniany labirynt, gry, ścieżka zdrowia, ścieżka sensoryczna, skocznia. Park w przystępny sposób przedstawia tajemnice otaczającej przyrody i istotę zawodu leśnika. Uczniowie wzięli udział w zorganizowanych dla nich grach i zabawach edukacyjnych, których tematem przewodnim było hasło: „Od nasionka do drewna”. Była to żywa lekcja przyrody, z której wszyscy byli bardzo zadowoleni.
Narodowe Czytanie 2021
Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie. W dniu 23 września 2021r. uczniowie klasy VII i VIII zaprezentowali zebranym fragmenty ,,Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.
Jest to wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego i na przestrzeni epok było różnie interpretowane.
„Moralność pani Dulskiej” to utwór, który porusza problem udawania kogoś innego przed światem. Główna bohaterka chce, by świat mówił o niej jak najlepiej, a jednocześnie zachowuje się negatywnie wobec innych. Dzisiaj też spotykamy się z tym problemem. Często w sieci ludzie chcą tworzyć nieprawdziwy, wyidealizowany obraz siebie.
W związku z tym uczniowie najstarszych klas zaprezentowali scenki współczesne oraz odczytali fragmenty rozmowy Meli, Hesi i Zbyszka. Z przedstawionych tekstów wynikało, że w życiu należy zawsze kierować się dobrem i prawdą oraz dbać o kulturę słowa.
Zebrana na sali gimnastycznej społeczność szkolna z uwagą wysłuchała czytanych tekstów oraz obejrzała scenki współczesne, a aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Akcję Narodowe Czytanie przygotowały panie: Magdalena Łobińska i Bożena Łobińska.
Tydzień Bezpieczeństwa
We wrześniu grupa Smerfy rozmawiała o bezpieczeństwie. Dzieci poznały numery alarmowe, a także została im przybliżona praca ratowników medycznych, strażaków oraz policjantów. Przedszkolaki wykonały wiele prac plastycznych- ćwicząc przy nich motorykę małą. Niespodzianką dla dzieci był przyjazd strażaków do przedszkola. przedszkolaki były pod ogromnym wrażeniem, z chęcią mierzyły hełm strażacki, a także z zaciekawieniem oglądały wnętrze wozu strażackiego.
Dzień Używania Zwrotów Grzecznościowych
Misie lubią bardzo Pszczółki nie tylko dlatego, że robią pyszny miodek. Z okazji Dnia Używania Zwrotów Grzecznościowych dzieci wykonały piękne kulturalne pszczółki, które codziennie będą przypominać o używaniu bardzo ważnych zwrotów: proszę, przepraszam i dziękuję.
Pamięci harcerzy radzyńskich
10 września 2021r. delegacja kl. VIII wraz z wychowawcą – p. I. Niewęgłowską uczestniczyli we Mszy Świętej, odprawionej w intencji Ojczyzny w lesie obok wsi Sitno i Paszki - miejscu rozstrzelania przez Niemców 15 harcerzy z hm. Michałem Lisowskim.
Po Mszy św. historię miejsca i sylwetkę hm. Michała Lisowskiego przybliżył Waldemar Blicharz. Następnie delegacje samorządów, harcerzy, uczniów i mieszkańców złożyły wieńce, wiązanki i zapaliły znicze.
Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu „Stefan Kardynał Wyszyński - Strażnik Wartości”
Uczniowie naszej szkoły z klasy II i III uczestniczyli w Powiatowym Konkursie dla Dzieci i Młodzieży „Stefan Kardynał Wyszyński - Strażnik Wartości”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Radzyniu Podlaskim. Konkurs ten to pokłosie decyzji Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, który to rok 2021 ustanowił Rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
9 września 2021r. w Szkole Podstawowej nr 1 podczas uroczystego rozstrzygnięcia Konkursu nagrodę książkową odebrał Igor Oleszczuk z kl. II, a dyplomy za udział w konkursie otrzymali:
Daniel Jakubowski – uczeń kl. II
Lena Zabielska, Lena Wachnik i Zuzanna Karpysz – uczennice kl. III.
Opiekę nad uczniami sprawowała s. Agnieszka Norel.
Pierwsze dni w przedszkolu w grupie Smerfów
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22
1 września 2021r. o godz. 7.30 w naszej szkole uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022. Wszyscy nie kryliśmy zadowolenia, że choć w reżimie sanitarnym związanym z pandemią COVID-19, mogliśmy wrócić do szkoły, do koleżanek i kolegów, do naszych nauczycieli, przyjaciół. Radośnie rozbrzmiał dzwonek, a szkolne korytarze ożywiły się dziecięcym gwarem i wypełniły radosnymi, wakacyjnymi wspomnieniami. Wszystkim uczniom życzymy, aby każdego dnia przychodzili do szkoły z uśmiechem na twarzy, uczyli się z przyjemnością, a cały rok szkolny przebiegał bez przeszkód i zakłóceń w murach naszej szkoły.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021
25 czerwca 2021r. zakończyliśmy kolejny, niezwykle wymagający rok szkolny. Ze względu na stan epidemiczny tegoroczna akademia odbyła się w zmienionej formule, bez udziału całej społeczności uczniowskiej oraz bez rodziców. Obecni byli nauczyciele wraz z Panią Dyrektor Wiolettą Chmielarz i Panią Wójt Anną Grochoła. Na akademii odliczyli się wszyscy uczniowie klasy VIII oraz VI i VII.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego i przemówieniu Pani Dyrektor, głos zabrała Pani Wójt, która również nagrodziła wyróżniających się uczniów klas VI-VIII a rodzicom wręczyła listy gratulacyjne za wkład włożony w rozwój swoich dzieci. W kolejnym etapie z rąk Pani Dyrektor każdy absolwent otrzymał świadectwo ukończenia szkoły.
W drugiej części uroczystości głos oddaliśmy klasie ósmej. W imieniu całej grupy: Wiktoria Biernacka i Wiktoria Gmur podziękowały wszystkim za wspólnie spędzone lata. Następnie naszych absolwentów pożegnała klasa VII, dodatkowo obdarowując ich drobnymi upominkami.
Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie wszystkich klas spotkali się w swoich salach z Wychowawcami, którzy wręczyli świadectwa i pożyczyli bezpiecznych wakacji.
Zakończenie roku szkolnego w kl. "0"
25 czerwca był ostatnim dniem w przedszkolu dla dzieci z zerówki. 1 września zaczną nowy etap nauki w szkole. Pani Dyrektor wręczyła zerówiaczkom dyplomy oraz pamiątki z racji ukończenia przedszkola. Dzieci wierszem i piosenką pożegnały się z kolegami i Paniami. A po oficjalnym zakończeniu roku szkolnego 2020/21 spacerkiem udaliśmy się na ognisko do świetlicy wiejskiej w Zabielu. A tu miło i wesoło upłynął czas jeszcze zerówiaków ale już zaraz pierwszakom.
Wycieczka do Parczewa
24 czerwca 2021r. nasze przedszkolaki z grupy „Sówki” i kilkoro dzieci z grupy „Misie” wraz z opiekunami: s. A. Norel, p. K. Kulenty i p. M. Prokopowicz pojechały na wycieczkę do Parczewa, gdzie odwiedziły salę bezpiecznych zabaw „Fikoland”. Tutaj czekało na nie mnóstwo atrakcji: labirynt kolorowych tuneli, zjeżdżalnie z basenami wypełnionymi piłkami, elementy toru przeszkód oraz jazda motocyklem.
Maluchy były zachwycone nowo poznanym miejscem, a uśmiech z ich twarzy nie zniknął do końca dnia.
Powiatowy Konkurs Historyczny Generał August Emil Fieldorf Nil
Uczennice naszej szkoły z klasy ósmej: Wiktoria Biernacka, Wiktoria Gmur i Anna Kaczorowska uczestniczyły w Powiatowym Konkursie Historycznym Generał August Emil Fieldorf Nil - jeden z największych Żołnierzy Niezłomnych. Konkurs ten został zorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcące oraz Stowarzyszenie Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i był adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych miasta, gminy i powiatu radzyńskiego. W tym roku rywalizowało 39 uczniów w formie elektronicznej. Uczennice wykazały się solidną wiedzą i umiejętnościami, a laureatką tego konkursu została Anna Kaczorowska.
22 czerwca 2021r. w I Liceum Ogólnokształcącym podczas uroczystej gali z udziałem laureatów i ich opiekunów, organizatorów oraz władz powiatu, miasta i gminy Ania odebrała dyplom i nagrodę książkową. Podziękowania otrzymała również też sprawująca opiekę nad uczennicą nauczycielka historii p. Ewa Rola.
Wycieczka do Farmy Iluzji
17 czerwca 2021r. uczniowie z Oddziału Przedszkolnego oraz klas I -VIII szkoły podstawowej odbyli wycieczkę krajoznawczą do Mościsk koło Woli Życkiej w województwie mazowieckim. Kierownikiem wycieczki była s. Agnieszka Norel, a opiekunami byli: J. Kawka, M. Łobińska, M. Bąbol, K. Karpysz, Z. Kania, M. Jabłońska, B. Łobińska, M. Prokopowicz i M. Niebrzegowska.
Celem naszego podróżowania był Park Edukacji i Rozrywki, w którym uczniowie mogli się bawić, ale też uczyć i dociekać. Na Farmie Iluzji można było dostrzec wiele niesamowitych budowli, gigantyczne zabawki oraz miejsca pełne magii. Najwięcej wrażeń wywołały: Labirynt luster, Tunel zapomnienia i Zakręcony Domek. Atrakcją wycieczki było także szukanie wyjścia z wiklinowego labiryntu i pływanie na tratwie.
Na Farmie dzieci mogły obcować z iluzyjnymi eksponatami typu: Latająca Chata Tajemnic, Lewitujące piłeczki i Studnia nieskończoności. Po obiedzie, w czasie wolnym wycieczkowicze mogli wypoczywać na Polu Dmuchańców i na drewnianym placu zabaw. Korzystali z karuzeli: Kolejka Wesołe Kaczuszki, Karuzela łańcuchowa, Statek Piracki, Małpie Drzewo. Zwiedzali mini ZOO, interaktywne Dinozaury albo degustowali lody gałkowe.
To była wspaniała wyprawa, z której przywieźliśmy pamiątki, zdjęcia i wspomnienia.
Archiwum Aktualności