26 maja 2011r. w Publicznym Gimnazjum w Czemiernikach odbył się VII Regionalny Konkurs Poezji Marianny Bocian. Twórczość poetki z Bełcząca propaguje Czemiernickie Towarzystwo Regionalne na czele z wiceministrem edukacji Tadeuszem Sławeckim. Gościem specjalnym podczas konkursu był aktor Emilian Kamiński. Poezję Marianny Bocian prezentowało ponad 40 recytatorów w trzech kategoriach: klasy I - III, klasy IV – VI i gimnazja. Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Biliński i Natalia Klus, ucz. kl. III (pod opieką pani Moniki Brus), Katarzyna Mazur z kl. IV ( pod kierunkiem p. Iwony Chmielewskiej) i Ewelina Jabłońska, ucz. kl. V (pod kierunkiem Bożeny Łobińskiej). Uczniowie nie zostali laureatami, ale wszyscy otrzymali dyplom za uczestnictwo i nagrodę książkową.
PODSUMOWANIE KONKURSÓW O J. I. KRASZEWSKIM
W dniu 25 maja 2012r. odbyło się w naszej szkole podsumowanie V Gminnego Konkursu Plastycznego i IV Gminnego Konkursu Wiedzy ,, Wielcy Polacy – Józef Ignacy Kraszewski”. Konkursy organizowane były pod patronatem Wójta Gminy Radzyń Podlaski. Na początku dyrektor szkoły Iwona Chmielewska powitała zaproszonych gości, tj. sekretarza Urzędu Gminy,P. Jarosława Ejsmonta, przewodniczącą Rady Rodziców, P. Beatę Krym , przybyłych nauczycieli, rodziców i uczniów ze szkół z terenu gminy Radzyń Podlaski. W uroczystości wzięli też udział nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Następnie wszyscy zebrani obejrzeli prezentację multimedialną z wycieczki uczniów naszej szkoły do Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej i do Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie przygotowaną przez P. Andrzeja Dyczko. Zarówno goście jak i uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć podczas prezentacji z Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej wystawę starych pieniędzy, rękodzieła artystycznego lokalnych twórców oraz wystawę ikon. Zebrani mogli też dostrzec naszych uczniów biorących udział w warsztatach plastycznych, w trakcie których wszyscy uczyli się malować na porcelanie. Każdy z uczestników wycieczki mógł wymalować sobie własnoręcznie filiżankę. W Białej Podlaskiej można też było podziwiać pomnik Ignacego Józefa Kraszewskiego oraz ławeczkę pisarza w centrum miasta. Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli zdjęcia obrazujące zbiory Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie. Na zakończenie było widać dzieci, które piekły kiełbaski przy wspólnym ognisku. Z kolei uczniowie klasy V zaprezentowali inscenizację ,, Dziad i baba” przygotowaną pod kierunkiem P. B. Łobińskiej. Ania będąca narratorką opowiadała o życiu Dziada i Baby oraz o czekającej ich śmierci. Wiktor wcieliwszy się w rolę Dziada chciał umrzeć razem z Babą, którą grała Kinga. Było to jednak niemożliwe, aby Śmierć ich zabrała dwoje razem. Gdy Kamila w roli Śmierci zapukała do drzwi, ani Dziad, ani Baba nie chcieli jej otworzyć :,, I byłaby lat dwieście pode drzwiami stała, lecz znudzona nareszcie kominem wleźć musiała ‘’. Odtwórcy ról byli pięknie przebrani , zaś w tle widniało wnętrze chaty wiejskiej. Potem odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkursu plastycznego i wiedzy. Pani dyrektor wręczyła również podziękowania nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursów oraz podziękowała organizatorom tychże konkursów. Wszyscy zebrani mogli podziwiać wystawę prac konkursowych przygotowaną przez P. Annę Lipską i Grażynę Korulczyk oraz mapę mentalną obrazującą życie i twórczość J. I. Kraszewskiego, którą wykonali uczniowie pod kierunkiem P. Bożeny Pieśko. Następnie wszyscy nagrodzeni, opiekunowie i goście udali się na słodki poczęstunek
WYCIECZKA DO KRAKOWA I ZAKOPANEGO
W dniach 16 - 18 maja grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w trzydniowej wycieczce do Krakowa i Zakopanego. Wycieczka była zorganizowana przez Szkołę Podstawową w Żabikowie. Pierwszego dnia w programie wycieczki było zwiedzanie Krakowa - Zamku i Katedry na Wawelu, Smoczej Jamy,Kościoła Mariackiego oraz Sukiennic. Drugiego dnia uczestnicy wycieczki zwiedzali Zakopane i poznawali przyrodę Tatr. W godzinach przedpołudniowych wagonikami Polskich Kolei Linowych był wjazd na Kasprowy Wierch, po południu zaś zwiedzanie Muzeum Tatrzańskiego Parku Narodowego, skoczni narciarskiej oraz zakupy pamiatek na Krupówkach - głównej ulicy Zakopanego. Trzeciego dnia zgodnie z planem wycieczki był wjazd wyciagiem krzesełkowym na Butorowy Wierch, skąd już pieszo wycieczka przeszła na sąsiedni szczyt - Gubałówkę. Kolejnymi atrakcjami było zwiedzanie kościoła na Krzeptówkach oraz starego cmentarza na Pęksowym Brzyzku. Pogoda w czasie wyjazdu płatała niestety figle - pierwszego dnia padał deszcz, drugiego dnia wycieczki na Kasprowym Wierchu była sroga zima. Zmienna górska pogoda nie zdołała jednak popsuć uczestnikom wycieczki dobrego humoru.
OBCHODY ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
W naszej szkole w dniu 27 kwietnia 2012r. odbył się uroczysty apel poświęcony 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy V w montażu słowno – muzycznym podkreślili, iż 3 maja 1791 roku to dzień wolności i radości dla Polaków, ponieważ w tym dniu została uchwalona Konstytucja 3 Maja - pierwsza w Europie, a druga na świecie. Wiktor, który wcielił się w postać króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, złożył przysięgę, zaś Przemek jako marszałek przedstawił postanowienia obrad Sejmu Czteroletniego. Kinga na tle Poloneza Trzeciego Maja recytowała fragment Koncertu Jankiela ,, Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Nie zabrakło też wierszy i piosenek o Ojczyźnie. Również uczniowie przybliżyli historię Święta Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Przypomnieli, że flaga była zawsze symbolem niezależności i tożsamości narodowej. Jest ona obok godła- naszym najwyższym symbolem narodowym. Na zakończenie został odśpiewany hymn państwowy. Montaż słowno – muzycznym został przygotowanym pod kierunkiem P. Bożeny Łobińskiej.
3 maja przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Marty Niebrzegowskiej uczestniczyli w uroczystej Mszy Św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Św. Trójcy w Radzyniu Podl. oraz złożyli wiązankę pod pomnikiem Konstytucji 3 Maja. Tuż po zakończeniu uroczystości związanych z obchodami uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się biegi uliczne, w których brali udział uczniowie naszej szkoły. Opiekę nad nimi sprawowała p. Iwona Niewęgłowska. Najlepszym okazał się Paweł Zakrzewski, uczeń klasy VI, który zdobył III miejsce i otrzymał medal oraz pamiątkowy dyplom.
WYJŚCIE DO BIBLIOTEKI
26 kwietnia 2012 roku uczniowie klas I-III pod opieką wychowawczyń Hanny Nowickiej, Bożeny Pieśko i Moniki Brus wybrali się do Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej na wystawę poświęconą wielkiemu bajkopisarzowi H.Ch. Andersenowi. Dzieci dowiedziały się kilku ciekawostek, m.in. że pisarz w wielu baśniach w osobach głównych postaci przedstawił samego siebie. Za najbardziej autobiograficzną baśń uważa się „Brzydkie kaczątko”. Brzydki podrzutek pokonując wiele przeciwności losu, wyrósł na najpiękniejszego ptaka w gromadzie. Dzieci obejrzały również dostępne w bibliotece baśnie pisarza, a także miały możliwość założenia karty. Hans Christian Andersen znany jest dzieciom i dorosłym na całym świecie – jego baśnie zostały przełożone na więcej języków, niż utwory jakiegokolwiek innego pisarza.
Po wizycie w bibliotece wybraliśmy się wszyscy na najbliższy plac zabaw.
DZIEŃ ZIEMI 2012
22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. W naszej szkole co roku przygotowywany jest ciekawy program artystyczny na obchody tego dnia. Tak było również w tym roku. Uczniowie klasy III i II pod opieką p. Moniki Brus i p. Agaty Drozdek przedstawili inscenizację pt. „ZIEMIA – PLANETA, NA KTÓREJ ŻYJĘ”. Artyści uświadomili swoim koleżankom i kolegom, jak należy zachowywać się w lesie, że ochrona lasów i naturalnego środowiska człowieka jest bardzo ważna dla nas i przyszłych pokoleń. Inscenizacji towarzyszyły piosenki propagujące potrzebę ochrony środowiska. Na koniec pani dyrektor Iwona Chmielewska pogratulowała naszym uczniom sukcesów jakie osiągnęli w VII Gminnym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
WIZYTA OJCA FILIPA BUCZYŃSKIEGO Z HOSPICJUM IMIENIA MAŁEGO KSIĘCIA Z LUBLINA
W dniu 16 kwietnia 2012 roku w naszej szkole gościliśmy Ojca Filipa Buczyńskiego, założyciela i prezesa Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. "Małego Księcia". Ojciec Filip opowiedział w bardzo przystępny sposób o działalności hospicjum, o swoich podopiecznych, o formach pomocy, które oferuje placówka nieuleczalnie chorym dzieciom. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli prezentację multimedialną i wysłuchali słów Ojca Filipa. Na koniec spotkania Ojciec Filip wręczył na ręce pani Dyrektor dyplom z podziękowaniem za wspieranie działalności hospicjum przez naszą szkołę i zachęcił do dalszej zbiórki zakrętek.
WYCIECZKA SZLAKAMI JÓZEFA IGNACEGO KRASZEWSKIEGO
W dniu 18 kwietnia odbyła się w naszej szkole wycieczka szlakami Józefa Ignacego Kraszewskiego. Zorganizowana została ona z okazji roku Kraszewskiego oraz IV GMINNEGO KONKURSU WIEDZY „ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ JÓZEFA IGNACEGO KRASZEWSKIEGO”, który odbędzie się już niedługo w naszej szkole. Nasza szkoła przystąpiła też do konkursu na projekt dotyczący działań związanych z propagowaniem wiedzy o życiu i twórczości Józefa Ignacego Kraszewskiego. Najpierw zwiedzaliśmy Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej a w nim wystawę starych pieniędzy, rękodzieła artystycznego lokalnych twórców oraz wystawę ikon. Na terenie muzeum odbyły się również warsztaty plastyczne, w trakcie których wszyscy uczyliśmy się malować ceramikę. Każdy z uczestników wycieczki mógł wymalować sobie własnoręcznie filiżankę. Następnie wyruszyliśmy pod pomnik Ignacego Józefa Kraszewskiego oraz na ławeczkę pisarza na placu w centrum Białej Podlaskiej. Kolejnym punktem programu wycieczki było Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie. Tam pani kustosz muzeum bardzo ciekawie opowiadała nam o dzieciństwie, dorosłym życiu, rodzinie oraz twórczości wielkiego pisarza, poety, malarza i muzyka. Na zakończenie wycieczki upiekliśmy w ognisku wcześniej przygotowane kiełbaski. W dobrych humorach powróciliśmy do domów.
TURNIEJ BRD W BRANICY RADZYŃSKIEJ
17 kwietnia 2012 roku Szkoła Podstawowa w Branicy Radzyńskiej już siódmy raz była gospodarzem VII Gminnego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który jest jednym z etapów Ogólnopolskiego Turnieju z BRD. W zawodach wzięli udział uczniowie z pięciu szkół gminy Radzyń Podlaski: ZS w Białej, ZS w Białce, ZS w Zabielu, SP w Paszkach Dużych oraz drużyna gospodarzy z SP z Branicy Radzyńskiej. Turniej składał się z czterech konkurencji – testy (20 pytań), tor przeszkód składający się z siedmiu elementów, jazda rowerem po wyznaczonym torze z zachowaniem przepisów ruchu drogowego oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej osobie nieprzytomnej. Nasza drużyna w skłądzie Dawid Struk, Anna Czech i Ewelina Jabłońska zajęła II miejsce. Opiekunem uczniów była p. Iwona Niewęgłowska. Dawid Struk okazał się najlepszym zawodnikiem Turnieju. Drużyny otrzymały dyplomy i puchary ufundowane przez organizatora – dyrektor szkoły Ewę Luty, a każdy uczestnik i opiekun drużyny kamizelkę odblaskową. Kamizelki odblaskowe przekazał Starosta Powiatu Radzyńskiego – Lucjan Kotwica.
AKCJA EKOSERCE
W lutym nasza szkoła pod opieką pani Agaty Drozdek przyłączył się do akcji EKO-SERCE, która została ogłoszona po raz trzeci przez Szkolne Koło Przyrodnicze EKO-ART działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. Zofii Sękowkiej w Radzyniu Podlaskim. Akcja miała na celu pomóc schronisk dla bezdomnych zwierząt AZYL w Białej Podlaskiej. Wielu uczniom naszej szkoły i przedszkola leżało na sercu dobro zwierząt, które nie mają swoich domów i chętnie przyłączyły się do akcji. Zebraliśmy dużo przydatnych dla schroniska rzeczy: koce, kołdry, ręczniki, karmę, obroże. Zebrane dary zostały przekazane schronisku Ina pewno przydadzą się pokrzywdzonym zwierzakom.
MISTERIUM OGRÓJCA 2012
Niebo zamknęło podwoje, - wkracza w mrok „Władca świata”.
Człowiek – w pychę swą zbrojny – Królowi królów śmierć zada.
Dnia 4 kwietnia nasz korytarz szkolny stał się Ogrójcem. Przeżywaliśmy mękę konania naszego Pana Jezusa Chrystusa. W rolę modlącego się Jezusa wcielił się Wiktor P., głosu Boga Ojca użyczył Bartek S., usiłowali czuwać w ogrójcu: Piotr Sz. (Piotr), Przemek K. (Jakub), Damian T. (Jan), a narratorami były Ania Cz. i Kinga M. Prawdziwą ucztę muzyczną zgotowała zgromadzonym Ewelina J. śpiewając pieśń „Rozpięty na ramionach…” a Kamila G. złożyła wielkanocne życzenia. Inscenizację przygotował katechetka Anna Lipska. Dyrektor szkoły Pani Iwona Chmielewska omówiła ostatnie osiągnięcia uczniów oraz życzyła dobrych świąt i mokrego śmigusa –dyngusa.
Uczymy dzieci udzielać pierwszej pomocy
O tym, jak ogromne znaczenie ma umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, nikogo przekonywać nie trzeba. Dlatego tak ważne jest, by od najmłodszych lat oswajać uczniów
z ideą pomagania i skupić się na praktycznych umiejętnościach. Dlatego też w lutym i marcu 2012 roku uczniowie klas 0-VI Zespołu Szkół w Zabielu uczestniczyli w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy prowadzonych przez panią Monikę Brus w ramach programu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Ratujmy i uczymy ratować".
Cele programu:
• Nabywanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy
• Kształtowanie postaw odpowiedzialności
• Wyrabianie nawyków udzielania pomocy innym
• Wyrabianie nawyków reagowania na krzywdę innych
• Przeciwdziałanie kształtowaniu się obawy przed udzielaniem pierwszej pomocy
Etapy zajęć:
1. Część teoretyczna:
2. Ćwiczenia praktyczne:
• Sprawdzanie przytomności
• Wezwanie pomocy
• Sprawdzanie oddechu
• Ćwiczenie pozycji bocznej ustalonej
• Ćwiczenie oddechów ratowniczych na manekinie Mini Ani
Dzieci biorące udział w kursie otrzymały podręcznik do nauki pierwszej pomocy oraz tekturowe telefony. Program „Ratujmy i uczmy ratować" realizowany przez WOŚP znajduje się na liście Działań z Pasją rekomendowanych przez Ministra Edukacji Narodowej i został objęty przez panią Krystynę Szumilas honorowym patronatem.
GMINNY TURNIEJ MINISIATKÓWKI DZIEWCZĄT
Dnia 23 lutego 2012 roku w Zespole Szkół w Białce odbył się Gminny Turniej Minisiatkówki dziewcząt „3” i „4”. Drużyna z naszej szkoły zagrała w kategorii „3”. Do rywalizacji z naszymi uczennicami stanęły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Branicy Radzyńskiej i Zespołu Szkół w Białce. Po zaciętej walce nasza drużyna zajęła II miejsce. Dziewczęta grały w składzie: Czech Anna, Golanko Kamila, Górska Rozalia, Marzęda Kinga, Mazur Katarzyna, Plewka Magdalena i Zielińska Kamila. Uczennice przygotowywała p. Iwona Niewęgłowska.
APEL Z OKAZJI DNIA KOBIET
Tradycją lat ubiegłych i w tym roku w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Dnia Kobiet. Uczniowie z klasy szóstej przedstawili część artystyczną, która opowiadała o roli kobiet na przestrzeni dziejów oraz w czasach współczesnych. Na zakończenie akademii uczniowie odśpiewali uroczyste "Sto lat" oraz wręczyli paniom kwiaty. Wszyscy przedstawiciele płci brzydkiej byli zgodni co do tego, że o paniach i koleżankach należy pamiętać cały rok, a nie tylko od święta.
GMINNY TURNIEJ MINISIATKÓWKI CHŁOPCÓW
28 lutego 2012 roku w Zespole Szkół w Białce odbył się Gminny Turniej Minisiatkówki Chłopców siatkarskie „3” i „4”. Na starcie stawiły się zespoły ze szkoły podstawowej z Białki, Białej, Branicy Radzyńskiej, Brzostówca i Zabiela. Drużyna z naszej szkoły zajęła II miejsce w kategorii „4’. W skład drużyny weszli: Mateusz Beczek, Mateusz Grochowski, Dawid Struk, Michał Smogorzewski, Paweł Zakrzewski. Opiekunem uczniów klasy VI była p. Iwona Niewęgłowska.
Wycieczka do Spółdzielczej Mleczarni Spomlek
Uczniowie klasy piątej dnia 12 stycznia bieżącego roku ok. godziny 7:40 wyruszyli pieszo na wycieczkę do pobliskiej Spółdzielczej Mleczarni ,,Spomlek". Nad bezpieczeństwem grupy czuwali pani Bożena Łobińska i pan Dariusz Jurek. Z rana jeszcze wypoczęci na godzinę 8:00 dotarliśmy do zakładu. Pracownicy Spomleku bardzo mile przywitali nas w swoich progach. Dostaliśmy fartuchy ochronne i pod przewodnictwem pana Tadeusza Jakubiuka wyruszyliśmy na zwiedzanie i zapoznanie się z produkcją zakładu. Pierwsze kroki skierowaliśmy do aparatowni. Następnie przeszliśmy na dział przetwórstwa mleka płynnego na proszek. Głównym odbiorcą mleka w proszku jest przemysł cukierniczy. Z góry obserwowaliśmy dział masłowni. Dowiedzieliśmy się, jak produkuje się masło. Najdłuższy proces produkcji to dojrzewanie serów twardych, co odbywa się na tak zwanej dojrzewalni. Warto jednak poświęcić wiele czasu tej produkcji, gdyż sery ,,Serenada" są smaczne i cieszą się dużą popularnością na rynkach handlowych. Doszliśmy do laboratorium, gdzie poinformowano nas, jakich norm musi przestrzegać zakład, aby ich produkty były smaczne i zdrowe. Za właściwe zachowanie poczęstowano nas przysmakami firmy, a na pamiątkę dostaliśmy firmowe notesy. Syci i radośni wróciliśmy na długą przerwę, aby rozgrzać się szkolną herbatką.Uczniowie klasy piątej dnia 12 stycznia bieżącego roku ok. godziny 7:40 wyruszyli pieszo na wycieczkę do pobliskiej Spółdzielczej Mleczarni ,,Spomlek". Nad bezpieczeństwem grupy czuwali pani Bożena Łobińska i pan Dariusz Jurek. Z rana jeszcze wypoczęci na godzinę 8:00 dotarliśmy do zakładu. Pracownicy Spomleku bardzo mile przywitali nas w swoich progach. Dostaliśmy fartuchy ochronne i pod przewodnictwem pana Tadeusza Jakubiuka wyruszyliśmy na zwiedzanie i zapoznanie się z produkcją zakładu. Pierwsze kroki skierowaliśmy do aparatowni. Następnie przeszliśmy na dział przetwórstwa mleka płynnego na proszek. Głównym odbiorcą mleka w proszku jest przemysł cukierniczy. Z góry obserwowaliśmy dział masłowni. Dowiedzieliśmy się, jak produkuje się masło. Najdłuższy proces produkcji to dojrzewanie serów twardych, co odbywa się na tak zwanej dojrzewalni. Warto jednak poświęcić wiele czasu tej produkcji, gdyż sery ,,Serenada" są smaczne i cieszą się dużą popularnością na rynkach handlowych. Doszliśmy do laboratorium, gdzie poinformowano nas, jakich norm musi przestrzegać zakład, aby ich produkty były smaczne i zdrowe. Za właściwe zachowanie poczęstowano nas przysmakami firmy, a na pamiątkę dostaliśmy firmowe notesy. Syci i radośni wróciliśmy na długą przerwę, aby rozgrzać się szkolną herbatką.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
W dniu 27 stycznia br. w Zespole Szkół w Zabielu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Po przybyciu zaproszonych gości uczniowie klasy 5 i 6 przedstawili współczesną wersję Kopciuszka. Następnie wystąpiły klasy 0-3. Nasi młodsi koledzy i koleżanki recytowali wiersze, śpiewali piosenki, składali seniorom życzenia. Wszyscy widzowie bili gromkie brawa, po czym pani dyrektor Iwona Chmielewska podziękowała gościom za przybycie i zaprosiła na poczęstunek do sali gimnastycznej.
SZKOLNA ZABAWA CHOINKOWA
30 stycznia 2012 roku uczniowie naszej szkoły i przedszkola bawili się podczas choinki szkolnej. Zabawa rozpoczęła się o 15:30. Pierwszym punktem programu było przedstawienie „Kopciuszek”, które wystawili uczniowie z klasy V i VI, pod kierunkiem p. Bożeny Łobińskiej, p. Marty Niebrzegowskiej i p. Iwony Niewęgłowskiej. Następnie wszyscy ruszyli na parkiet, aby wspólnie bawić się i tańczyć. Za stronę muzyczną naszej choinki odpowiedzialny był pan DJ. Po tańcach wszyscy udali się do swoich klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Zabawa trwała do godz. 18:30 pod czujnym okiem wychowawców i nauczycieli.
Gminne zawody w mini piłkę nożną dziewcząt i chłopców
Dnia 17 stycznia 2012 roku w Zespole Szkół w Białej odbyły się gminne zawody w mini piłkę nożną chłopców i dziewcząt. Po zaciętej rywalizacji dziewczęta zajęły 3 miejsce w gminie. Skład drużyny dziewcząt: Magdalena Plewka, Anna Czech, Rozalia Górska, Kinga Marzęda, Ewelina Jabłońska, Kamila Golanko. Drużyna chłopców w składzie: Mateusz Beczek, Michał Smogorzewski, Mateusz Grochowski, Mateusz Kożuchowski, Paweł Zakrzewski, Bartłomiej Zakrzewski zajęła 4 miejsce. Opiekunem obu drużyn była p. Iwona Niewęgłowska.
Apel o bezpieczeństwie "Jestem rozsądnym użytkownikiem dróg"
05 stycznia 2012 roku w naszej szkole odbył się apel poświęcony bezpieczeństwu w drodze do szkoły, przygotowany przez uczniów klasy III pod kierownictwem p. Moniki Brus. Zaprezentowali oni wiersze, scenki i piosenki według scenariusza "Jestem rozsądnym użytkownikiem dróg". Celem występu było kształtowanie postawy bezpiecznego użytkowania dróg, kształtowanie nawyku przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw wynikających z nieprzestrzegania przepisów drogowych. Uczniowie przypomnieli również niektóre zasady bezpieczeństwa, np. o przechodzeniu przez ulicę tam, gdzie brak świateł, a także, że przez ulicę przechodzimy tylko w oznaczonych miejscach. Tematyka przedstawionego apelu i sposób przeprowadzenia przyczynią się do zapamiętania przez uczniów podstawowych zasad dotyczących zachowania bezpieczeństwa na drodze.
Archiwum Aktualności