• Dzień Pluszowego Misia w grupie "Smerfy"
          • Dzień Pluszowego Misia w grupie "Smerfy"

          • 25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Zabawka ta od prawie 120 lat towarzyszy dzieciom, ciesząc zarówno najmłodszych, jak i tych nieco starszych.

            Ten wesoły dzień w przedszkolu i szkole zorganizowały : P. Mirosława Duk, P. Małgorzata Niewęgłowska, P. Karolina Wójcik.

        • Październik - Miesiąc Bibliotek Szkolnych
          • Październik - Miesiąc Bibliotek Szkolnych

          • Październik, jest obchodzony w całej Polsce jako Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Także w naszej szkole podjęto działania służące propagowaniu książek i czytelnictwa. Dla  dzieci z  klas I –II , które uczestniczyły  w lekcjach bibliotecznych i słuchały wierszy na temat jesieni, zorganizowany został konkurs plastyczny pod tytułem: „Jesień w lesie”. Wszystkie  prace naszych małych artystów były wyjątkowe i niepowtarzalne. I miejsce  zajęły:  Łucja Korczak  z klasy II i Zuzanna Żemajtys z  klasy I, II miejsca - Alicja Kleszcz z klasy II,   Zofia Piekarska z  klasy I  oraz   Antonina Szczepaniuk  z klasy  II. Na trzecim miejscu uplasowali się: Julia Krawczyk z  klasy   I  oraz Michał Saczuk z klasy II. Wyróżnienia otrzymały Kinga Badziak, Alicja Michalak z  klasy I a także  Hanna Andrzejuk z  klasy  II.

            Są takie książki, do których uwielbiamy wracać, które zostają w naszych głowach na długo i które z pełnym przekonaniem polecamy innym. Z takim zadaniem zmierzyli się uczniowie klas IV i V. W ramach konkursu stworzyli plakaty reklamujące pozycję, o której mogą bez wahania powiedzieć: to Moja ulubiona książka. I miejsce zajęła Malwina Perchuć z klasy IV, II miejsce przypadło Wiktorii Maliszewskiej i Piotrowi Grochowskiemu z klasy IV, natomiast na III miejsce zdobyli Rita Jędrys z  klasy IV i Filip Pastwiński z klasy V. Gratulujemy!  

            W dniu 22 listopada 2023r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów. Przedsięwzięcie zorganizowały Panie: Ewa Rola i Magdalena Łobińska.

        • "Na swojską nutę"
          • "Na swojską nutę"

          • 22 listopada 2023 r. uczniowie klasy drugiej: Łucja Korczak, Maja Kamińska, Antonina Szczepaniuk, Patrycja Mazur, Ksawery Majchrzak, Leon Jędrys - reprezentowali naszą szkołę na Gminnym Konkursie Piosenki Ludowej "Na swojską nutę".

            Dzieci zajęły II miejsce - gratulujemy!!!

            Uczniów do konkursu przygotowała P. Monika Grochowska.

        • "Zdrowie naszym skarbem"
          • "Zdrowie naszym skarbem"

          • W ramach tematu tygodnia "Zdrowie naszym skarbem" zerowiaki w praktyce stosowały zdrową dietę. Samodzielnie wykonane kanapki, sok oraz babeczki smakowały wyjątkowo pysznie.

        • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
          • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

          • “Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku.

            Nie ma dzieci – są ludzie.”(Janusz Korczak)

            O tym, że prawa człowieka i dziecka istnieją, dzieci wiedzą doskonale. Mówią o tym z wielkim entuzjazmem. Zapytani o to uczniowie klasy drugiej odpowiadają : dostęp do czystej wody, dostęp do jedzenia czy edukacji.

            Zajęcia odbyły się pod opieką P. Moniki Grochowskiej - wychowawczyni klasy drugiej.

        • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
          • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

          • 21 listopada uczniowie klasy pierwszej pod opieką wychowawczyni p. Moniki Brus obchodzili Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. W tym dniu w naszej klasie zagościły „dobre słowa” dla każdego”. Przesłanie akcji jest proste, bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.

        • Pasowanie na Przedszkolaka
          • Pasowanie na Przedszkolaka

          • Dnia 20 listopada 2023 r. nasze Przedszkolaki przystąpily do uroczystego pasowania, którego dokonała Pani Dyrektor Katarzyna Kowalczyk. Podczas akademii dzieci pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz wzorowo złożyły ślubowanie. Na koniec zaproszeni Goście wręczyli upominki naszym Przedszkolakom.

        • "Nocka" w szkole
          • "Nocka" w szkole

          • Nocowanie w szkole to wspaniała okazja, aby wspólnie spędzić czas. Z 16 na 17 listopada, uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu mogli uczestniczyć w nocce w szkole. Spotkaliśmy się w piątek o godzinie 17:00, a opuściliśmy budynek następnego dnia o godzinie 9:00. Przeżyliśmy wiele wspaniałych chwil. Podczas pobytu wolontariusze wraz ze swoim opiekunem – s. A. Norel wykonywali stroiki i ozdoby bożonarodzeniowe, które będą sprzedawane podczas świątecznego kiermaszu w Parafii i szkole. To była naprawdę długa i pracowita noc. Wszyscy bawili się doskonale i chociaż niewyspani, ale szczęśliwi wrócili do domów.

        • Międzynarodowy Dzień Tolerancji
          • Międzynarodowy Dzień Tolerancji

          • 16 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Uczniowie z klasy III pod opieką p. Anety Kozak obejrzeli prezentację na temat tolerancji, był również czas na rozmowę i wysłuchanie siebie nawzajem. Na koniec dzieci miały zadanie, którego celem była integracja uczestników, wspólne wykonanie łańcucha życzliwości, na którym umieszczone zostały same miłe słowa.

        • Konkurs plastyczny "Bajki Słowiańskie"
          • Konkurs plastyczny "Bajki Słowiańskie"

          • Uczennica klasy siódmej, Emilia Perchuć, zajęła I miejsce w konkursie plastycznym „Bajki Słowiańskie”, w kategorii klas 7-8. Organizatorem przedsięwziećia był Zarząd Fundacji My Słowianie z gminy Borki. W dniu 16.11.2023r. przedstawiciele tej organizacji wręczyli Emilii dyplom i nagrodę rzeczową. Gratulujemy sukcesu!

        • Święto Odzyskania Niepodległości
          • Święto Odzyskania Niepodległości

          • 10 listopada 2023r. obchodziliśmy w naszej szkole 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Pierwszym punktem obchodów był montaż poetycko- muzyczny, zaprezentowany przez uczniów klas: V-VII pod kierunkiem p. Ewy Roli. Przypomniano ważne wydarzenia historyczne związane z upadkiem Polski w XVIII wieku oraz wytrwałą walkę Polaków o niepodległość i tożsamość narodową w czasie niewoli. Dzieci recytowały utwory o treści patriotycznej, między innymi: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Marii Konopnickiej, Leopolda Staffa. Na niepowtarzalną atmosferę tej uroczystości, wpłynęło także piękne wykonanie pieśni patriotycznych, takich jak: „Warszawianka”, „W krwawym polu”, „I Kadrowa”, „ Marsz Pierwszej Brygady”, „Rota” i innych. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że nasza Ojczyzna, po 123 latach niewoli, w 1918 roku, odrodziła się i powróciła na mapę Europy. Wszyscy zebrani w skupieniu i z zainteresowaniem, wysłuchali tej szczególnej lekcji historii. Był to czas zadumy i refleksji nad trudną drogą Polaków do wolności, nad rozumieniem słowa patriotyzm. Świąteczny nastrój podkreśliły galowe stroje uczniów, ozdobione elementami z symbolami narodowymi oraz piękne dekoracje na korytarzu szkolnym, które wykonała p. Monika Grochowska. Występy naszych artystów zostały nagrodzone gromkimi brawami, a pani dyrektor podziękowała uczniom i nauczycielom, którzy przygotowali akademię.

            Na koniec uroczystości wystąpili uczniowie, którzy pokazali swoje umiejętności muzyczno- literackie. Uczeń klasy czwartej, Franciszek Jurek, pięknie zagrał na akordeonie utwór „O mój rozmarynie, rozwijaj się”. Lena Jesionek z klasy drugiej oraz Malwina Perchuć i Janek Wierzchowski z klasy czwartej, zaprezentowali wiersze z konkursu recytatorskiego w Żabikowie. Wszyscy otrzymali za swoje występy duże brawa.

            Kolejnym punktem programu obchodów listopadowego święta, był udział całej społeczności Zespołu Szkół w Zabielu, w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie naszej szkoły, dzieci z przedszkola oraz nauczyciele, zebrali się na korytarzu szkolnym i odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

            Na koniec artyści z klas starszych zaprezentowali program dla przedszkolaków. Wysłuchały one krótkiej informacji o tym, dlaczego świętujemy dzień 11 listopada, następnie razem ze starszymi kolegami dzieci recytowały wiersz Tadeusza Bełzy „Kto ty jesteś? Polak mały!”.

             

        • Gminny Konkurs Recytatorski "Polska Moja Ojczyzna"
          • Gminny Konkurs Recytatorski "Polska Moja Ojczyzna"

          • 30 października 2023 roku uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Żabikowie "Polska Moja Ojczyzna"

            W kategorii przedszkolnej

            Maria Karpysz zajęła III miejsce - opiekun P. Joanna Kawka

            W kategorii klasy 1-3:

            II miejsce zajęła Lena Jesionek uczennica kl. II

            III miejsce zajął Jan Grochowski uczeń kl. III - opiekun dzieci P. Monika Grochowska

            W kategorii kl.4-6:

            III miejsce zajęła Malwina Perchuć - opiekun P. Magdalena Łobińska

            Naszą placówkę reprezentowało również dwoje dzieci: Anna Ciok kl. "0" i Jan Wierzchowski kl. IV .

            Wszystkim dzieciom i nauczycielom gratulujemy !!!

        • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA W KLASIE PIERWSZEJ
          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA W KLASIE PIERWSZEJ

          • 8 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania. Głównym celem organizacji tego dnia jest zachęcenie dzieci do zdrowego odżywiania się. Nie od dziś wiadomo, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Jest źródłem energii potrzebnej nam do prawidłowego funkcjonowania. Ważne jest, by było dobrze skomponowane. Dlatego też w tym dniu, uczniowie klasy pierwszej w czasie zajęć pod opieką wychowawczyni p. Moniki Brus i p. Agaty Grochowskiej przygotowywali dla siebie zdrowe śniadanie. Wykonanie i konsumpcja zdrowych przekąsek była poprzedzona prelekcją o zdrowym żywieniu oraz filmem "Wiem co jem”.

        • „NATALKA I ANTEK W ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI”
          • „NATALKA I ANTEK W ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI”

          • Uczniowie klasy pierwszej uczestniczą w projekcie edukacyjnym „NATALKA I ANTEK W ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI”. Jest on zgodny z podstawą programową oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2023/2024. Jego głównym celem jest zwiększenie kompetencji matematycznych i rozwijanie u dzieci zainteresowania matematyką poprzez wykonywanie zadań metodą projektu.

            W październiku pierwszaki pod opieką wychowawczyni p. Moniki Brus zrealizowały MODUŁ I – MATEMATYKA W SZKOLE. Przeprowadzone zajęcia odbyły się w oparciu o scenariusz i materiały zamieszczone w module. W trakcie realizacji lekcji uczniowie i uczennice poprzez tworzenie grupowej notatki uczyły się współpracy, słuchania siebie nawzajem i szanowania zdania rówieśników. Lekcja była okazją do tego, aby wzbudzić zaciekawienie dzieci nie tylko matematyką, ale też budynkiem szkoły i szkołą jako społecznością. Zajęcia miały na celu pokazanie, że matematyka nas otacza i dzięki uważności możemy ją odnaleźć w otaczającym nas środowisku.

        • Spotkanie z leśnikiem
          • Spotkanie z leśnikiem

          • 31 października na zaproszenie P. Mirosławy Duk i P. Moniki Grochowskiej do naszej szkoły przybył P. Michał Fiedorek - przedstawiciel Nadleśnictwa w Radzyniu Podlaskim.

            Dziękujemy za przekazanie cennych informacji o życiu mieszkańców lasu.

  • Galeria zdjęć

      brak danych