9 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Archiwów. Z tej okazji w dniu 4.06.2025r. uczniowie z klasy siódmej i ósmej uczestniczyli w wycieczce „Zwiedzanie Radzynia z dokumentem”, przygotowanej przez p. Mikołaja Magiera - pracownika Archiwum Państwowego w Radzyniu Podlaskim. Poprzez aktywny udział w zwiedzaniu aresztu śledczego Gestapo i UB w Radzyniu Podlaskim, uczestnicy wycieczki mogli poznać historię naszej okolicy z czasów II wojny światowej i okresu powojennego.
Pan przewodnik, który miał ze sobą kserokopie archiwalnych dokumentów, oprowadził młodzież po trasie: „ Historia zapisana na ścianie i papierze – areszt śledczy Gestapo i UB w Radzyniu Podlaskim”. Uczniowie mieli możliwość czytania i analizowania interesujących dokumentów źródłowych. Była to ciekawa, żywa lekcja historii naszej małej ojczyzny. Uczniami opiekowały się P. Ewa Rola i P. Agnieszka Norel .