28 marca 2025 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega Pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali Adam Wyporski w kategorii klas I-IV i Emilia Perchuć w kategorii klas V-VIII. W klasyfikacji końcowej Emilia Perchuć zajęła 2 miejsce. Gratulujemy.
Marsz na orientację
Dnia 26 marca 2025 roku odbyły się XXVII WIOSENNE MARSZE NA ORIENTACJĘ „WIOSnoO 2025” w Sosnówce. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Filip Pastwiński, Franciszek Skwara, Marcel Kamiński, Wojciech Dziudzik, Rita Jędrys, Wiktoria Maliszewska, Jan Wierzchowski, Daniel Jakubowski, Kamil Zabielski, Igor Oleszczuk. Pierwszym punktem imprezy turystycznej był konkurs krajoznawczy. Po nim uczniowie udali się na trasę marszu na orientację. Po obiedzie odbyło się podsumowanie i zakończenie imprezy. W konkursie krajoznawczym Rita Jędrys zajęła VII miejsce.
Szkolenie z pierwszej pomocy
W dniu wczorajszym nasze Grono Pedagogiczne ukończyło szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy, które poprowadził P. Grzegorz Zając. Serdecznie dziękujemy
10
Warsztaty kosmetyczne - robienia błyszczyków
W klasie 7 i 8 Zespołu Szkół odbyły się warsztaty kosmetyczne- robienia błyszczyków. Była to świetna okazja do integracji zespołów klasowych oraz dbanie o zdrowie w przyjaznej atmosferze.
Uczestnicy, korzystając z naturalnych składników, mieli okazję stworzyć własne, personalizowane błyszczyki dla siebie lub jako prezent dla siostry mamy, czy koleżanki. Warsztaty połączyły kreatywność i relaks, a także dawały możliwość wzajemnej współpracy.
Atmosfera była pełna dobrego humoru, co sprzyjało zacieśnianiu więzi między członkami zespołu. Wspólne tworzenie produktów nie tylko wpłynęło na integrację, ale także na zdrowie, dzięki wykorzystaniu naturalnych składników, które są łagodne dla skóry.
Dodatkowo, każdy uczestnik otrzymał własnoręcznie wykonany błyszczyk jako prezent, co stanowiło miłą pamiątkę z tego wydarzenia.
Organizatorami warsztatów była p. Aneta Kozak i p. Bożena Niewęgłowska , prowadząca- p. Edyta Kamińska.
"Wiosna i ja"
Dziękujemy i gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu plastyczno - literackiego ,,Wiosna i ja".
Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
Dnia 20 marca 2025 roku w Urzędzie Gminy w Radzyniu Podlaskim odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom. Naszą szkołę reprezentowali: Emilia Perchuć, Lena Kleszcz, Adam Ciok, Dawid Murawik, Adam Wyporski i Zuzanna Skwara. W klasyfikacji końcowej klas 1-4 Adam Wyporski zajął II miejsce, natomiast Emilia Perchuć w kategorii klas 5-8 zajęła I miejsce. Oboje zakwalifikowali się do eliminacji na szczeblu powiatu. Gratulujemy.
Dzień Języka Ojczystego
W tym roku Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypadał w ferie , ale my chcieliśmy upamiętnić ten dzień w innym terminie. Dla wszystkich uczniów przygotowane zostały stacje zadaniowe rozmieszczone w różnych częściach szkoły. Podczas przerw chętni mogli wziąć dowolne karty do samodzielnego wykonania. Były wśród nich m.in. wykreślanki, krzyżówki, quizy, labirynty, zaszyfrowane zdania oraz łamańce językowe. Zadania te wzbudziły ogromne zainteresowanie. W ich wykonanie zaangażowało się wielu uczniów. Uzupełnione karty pośpiesznie przekazywali nauczycielce języka polskiego.
Pamiętajmy, że my Polacy powinniśmy nie tylko od święta dbać o nasz piękny, choć niełatwy język ojczysty.
Ogólnopolski Konkurs Matematyczny LEON
14 marca odbyło się podsumowanie i wręczenie dyplomów za udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym LEON. Jego celem było sprawdzenie umiejętności ścisłych uczniów oraz zachęcenie do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywania ukrytych talentów oraz rozwinięcia nawyku twórczego i logicznego myślenia. Ogólnopolski konkurs matematyczny jest sposobem na rozbudzenie motywacji do rozwoju zdolności ścisłych oraz sposobem na czerpanie radości z odkrywania tajników królowej nauk. W konkursie wzięło udział 13 uczniów z naszej szkoły, którzy zdobyli następujące miejsca: 1. Franciszek Jurek (klasa V) - miejsce 11, 2. Piotr Grochowski (klasa V) - miejsce 15, 3. Daniel Jakubowski (klasa V) - miejsce 18, 4. Jan Wierzchowski (klasa V) - miejsce 18, 5. Szymon Pachała (klasa IV) - miejsce 18, 6. Michał Saczuk (klasa II) - miejsce 19, 7. Kajetan Mysłowski (klasa IV) - miejsce 21, 8. Magdalena Butrym (klasa II) - miejsce 24, 9. Leon Jędrys (klasa III) - miejsce 28, 10. Gabriela Rola (klasa II) - miejsce 30, 11. Mieszko Osak (klasa II) - miejsce 30, 12. Adam Wyporski (klasa II) - miejsce 33, 13. Gabriel Murawik (klasa II) - miejsce 35. Uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Święto Matematyki w Naszej Szkole – Dzień Liczby Pi
14 marca to wyjątkowa data dla wszystkich miłośników królowej nauk – to właśnie wtedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Z tej okazji w naszej szkole odbył się prawdziwy festiwal matematycznych atrakcji, które dostarczyły uczniom zarówno wyzwań intelektualnych, jak i świetnej zabawy. Na uczestników czekało mnóstwo aktywności – od rozgrywek szachowych, przez matematyczne łamigłówki i karty Grabowskiego, aż po logiczne kolorowanki dla najmłodszych. Można było sprawdzić swoje umiejętności w składaniu modeli brył oraz rozwiązywaniu różnorodnych kart pracy. Nie zabrakło także emocjonującego szkolnego konkursu matematyczno-logicznego, w którym uczniowie mogli rywalizować o słodkie nagrody za aktywny udział. Jedną z atrakcji był również magiczny dywan, który dostarczył uczniom interaktywnej zabawy z matematyką. Na szkolnym korytarzu można było także podziwiać gazetkę poświęconą zastosowaniom matematyki, która przypominała, jak ważną rolę pełni ona w codziennym życiu. Całe wydarzenie zostało zorganizowane przez panią Martę Niebrzegowską i pana Karola Karpysza, którzy zadbali o to, by ten dzień był pełen inspirujących wyzwań i radości płynącej z odkrywania świata liczb. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i wspólne świętowanie!
Turniej Tenisa Stołowego
W naszej szkole został rozegrany Turniej Tenisa Stołowego. Wzięło w nim udział 36 uczniów z klas 4-8. Rywalizowali oni w dwóch kategoriach: klasy 4-6 i klasy 7-8. Zawodnicy grali systemem „każdy z każdym”. W każdej z grup do końca toczyły się zacięte rozgrywki o zwycięstwo w turnieju, a emocje udzielały się nawet doświadczonym graczom. Turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze, na wysokim poziomie technicznym. Podczas zawodów można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników.
Wśród dziewcząt klas 4-6 najlepsza okazała się Lena Wachnik, II miejsce zajęła Malwina Perchuć, III miejsce – Alicja Ciok. W kategorii chłopców klas 4-6 zwyciężył Franciszek Skwara, II miejsce zajął Filip Pastwiński, a III- Jan Wierzchowski, Gabriel Biernacki i Marek Żeleźnik. Natomiast wśród dziewcząt klas 7-8 zwyciężyła Lena Kleszcz, II miejsce zajęła Patrycja Wachnik, III miejsce - Emilia Perchuć i Aleksandra Michalak. Wśród chłopców z klas 7-8 najlepszy okazał się Robert Wachnik, II miejsce zajął Sebastian Mazur, a III miejsce Adam Różyk, Filip Bodzek i Bartosz Golanko. Po zakończonym turnieju zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale.
Dzień Kobiet
Międzynarodowy Dzień Kobiet na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Jak co roku z okazji tego sympatycznego marcowego święta w naszej szkole pojawiły się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet.
W związku z obchodami Dnia Kobiet odbyło się uroczyste podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego "Być kobietą", który został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Spośród 55 zgłoszeń jury wyłoniło kilku laureatów, których prace szczególnie wyróżniały się oryginalnością i techniką wykonania. Kategoria przedszkole i zerówka: I miejsce - Zuzanna Zabielska (klasa "0"), II miejsce - Gabriela Mazur (klasa "0"), III miejsce - Milena Zabielska (klasa "0"), Kategoria klas I-III I miejsce - Julia Krawczyk (klasa II), II miejsce - Łucja Korczak (klasa III), III miejsce - Gabriel Murawik (klasa II), Kategoria klas IV-VI I miejsce - Marcel Łobiński (klasa IV), II miejsce - Alicja Ciok (klasa VI), III miejsce - Lena Wachnik (klasa VI).
Bieg Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
6 marca 2025 roku odbył się w naszej szkole Bieg Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie startowali w kategorii klas 4-6 i 7-8. Klasyfikacja końcowa kl.4-6 wygląda następująco: 1 miejsce Filip Pastwiński, 2 miejsce Marek Żeleźnik, 3 miejsce Franciszek Skwara, natomiast kl. 7-8 klasy: 1 miejsce Dawid Kuć, 2 miejsce Adam Ciok, 3 miejsce Filip Boczek. Po zakończonym biegu p. dyrektor Anna Kocyła-Grabowska wręczyła medale i nagrody.
Dzień Profilaktyki Szkolnej
W dniu 14 lutego 2025 roku w Zespole Szkół w Zabielu odbyło się spotkanie uczniów klas 7 i 8 z pracownikami Sanepidu – panią Marią Kowalską oraz panią Moniką Kalicką. Tematem spotkania były uzależnienia – w tym dopalacze, narkotyki, papierosy, papierosy elektroniczne, bierne palenie, uzależnienia od fast foodów, telefonów oraz napojów energetycznych. Omówiono także skutki tych nałogów oraz sposoby radzenia sobie ze stresem, depresją i presją rówieśniczą.
Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak ważne jest asertywne zachowanie i jak można chronić się przed uzależnieniami, podejmując świadome decyzje. Duży nacisk położono również na pomoc psychologiczną, wskazując uczniom miejsca, gdzie mogą szukać wsparcia w trudnych chwilach.
Ciekawym punktem spotkania była symulacja zachowań po spożyciu alkoholu i narkotyków, przeprowadzona z użyciem specjalistycznych gogli – narkogoogli i alkohologogli. Uczniowie mieli okazję doświadczyć ograniczonej percepcji, jaką odczuwają osoby po spożyciu tych substancji.
Dodatkowo, uczniowie mieli możliwość zapoznania się z modelami piersi – zdrowych oraz chorych, z widocznymi zmianami nowotworowymi. Była to ważna część spotkania, mająca na celu uświadomienie młodzieży znaczenia profilaktyki zdrowotnej.
Pomysłodawcami tego szkolenia były pani Aneta Kozak oraz pani Bożena Niewęgłowska, które wspólnie z pracownikami Sanepidu przygotowały interaktywną sesję edukacyjną. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie tematem i aktywnie uczestniczyli w dyskusji.
Spotkanie miało na celu podniesienie świadomości młodzieży na temat zdrowia fizycznego i psychicznego, a także pokazanie, jak ważne jest podejmowanie odpowiedzialnych decyzji dotyczących własnego życia i zdrowia.
Walentynki
Do zakochania jeden krok....14 lutego uczniowie naszej szkoły świętowali walentynki, biorąc udział w licznych atrakcjach, które zorganizował Samorząd Uczniowski oraz Koło Naukowe. Wydarzenia miały na celu nie tylko wyrażenie uczuć, ale także wprowadzenie elementów zabawy i nauki, które zintegrowały społeczność szkolną. Dzień Świętego Walentego był pełen radości, śmiechu i wspólnej zabawy, a organizatorzy zadbali o to, by każdy mógł poczuć się wyjątkowo. To był niezapomniany dzień pełen emocji, w którym nauka i zabawa połączyły się w jedno.
"TUTORING SZKOLNY Program pedagogiki dialogu”
Szkoła Podstawowa W Zabielu jako jedna z 19 szkół w całej Polsce dostała się do programu profilaktyki uniwersalnej "TUTORING SZKOLNY Program pedagogiki dialogu”. Projekt jest realizacją zadania z zakresu zdrowia publicznego pn. „Zobacz emocje – realizacja projektów i programów edukacyjnych, wychowawczych, interwencyjnych oraz profilaktycznych opartych na podstawach naukowych, w tym programów profilaktyki uniwersalnej, wskazującej i selektywnej”, w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025. Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej. Program realizuje Instytut Tutoringu Szkolnego (ITS) placówka Towarzystwa Edukacji Otwartej. W miniony weekend część grona pedagogicznego pogłębiało tajniki tutoringu.
3
Gmina Radzyń Podlaski stawia na edukację nr projektu FELU.10.03-IZ.00-0156/23 #FunduszeUE , #FunduszeEuropejskie
Na zajęciach koła teatralnego każdy może realizować swe zainteresowania.
Dzięki temu projektowi młody człowiek ma poznawać świat przez pryzmat kultury, a także wypowiadać się przez szeroko pojmowaną twórczość.
W trakcie spotkań uczestnicy uczą się współpracy, tolerancji i odpowiedzialności. Zdobywają kolejne umiejętności, umacniają też wiarę w siebie, w swoje możliwości. Działalność w kole teatralnym inspiruje uczestników do różnorakich działań, rozwija sprawność umysłową, wrażliwość estetyczną, kreatywność. Jest motorem wielu pozytywnych działań. Uczestnicy poznali historię teatru, tworzyli słownik pojęć teatralnych, próbowali swoich sił w krótkich scenkach rodzajowych, wchodząc w role wybranych postaci.
Gmina Radzyń Podlaski stawia na edukację nr projektu FELU.10.03-IZ.00-0156/23 #FunduszeUE , #FunduszeEuropejskie
ZAJĘCIA INFORMATYCZNE
Gmina Radzyń Podlaski stawia na edukację nr projektu FELU.10.03-IZ.00-0156/23 #FunduszeUE , #FunduszeEuropejskie
Dzięki zajęciom korekcyjno-kompensacyjnym, które odbywają się w ramach projektu, dzieci mają okazję odkryć swoje mocne strony, które wcześniej mogły pozostawać niezauważone. To doświadczenie pozwala rozwijać talenty i umiejętności, a także wzmacnia ich poczucie własnej wartości.
2
Archiwum Aktualności