Dnia 14 kwietnia w klasie drugiej odbył się konkurs na najpiękniejszy stroik wielkanocny, zorganizowany przez wychowawcę klasy P. Monikę Brus. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy wykazali się niezwykłą kreatywnością i zaangażowaniem. Celem konkursu było rozwijanie zdolności artystycznych, pielęgnowanie tradycji wielkanocnych oraz integracja zespołu klasowego. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować stroiki wielkanocne, wykorzystując dowolne techniki i materiały. Prace konkursowe zostały ocenione przez jury, które brało pod uwagę estetykę, oryginalność oraz samodzielność wykonania. Wyróżniono następujących uczniów: I miejsce - Lena Borkowska, Mieszko Osak. II miejsce - Alicja Michalak, Dawid Żurawski. III miejsce - Zuzanna Bąbol, Julia Krawczyk. Wyróżnione - Zofia Piekarska. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Konkurs na stroik wielkanocny był doskonałą okazją do rozwijania talentów uczniów oraz kultywowania tradycji świątecznych.
WIADOMOŚCI
Konkurs na stroik wielkanocny w kl. II
Dzień Zdrowia w kl. II
11 kwietnia w klasie 2 odbył się Dzień Zdrowia, który został połączony z wyjątkową, kreatywną aktywnością - tworzeniem stworków z owoców. Był to dzień pełen zabawy, edukacji oraz pysznych, zdrowych przekąsek! Celem wydarzenia było promowanie zdrowego stylu życia oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności wśród uczestników. Wychowawca klasy rozpoczął od krótkiego wykładu na temat zdrowego odżywiania, w którym omówiono korzyści płynące z jedzenia owoców i warzyw oraz ich wpływ na nasze zdrowie. Następnie wszyscy uczestnicy przystąpili do warsztatów kulinarno-artystycznych. Zadaniem było stworzenie stworków - owocowych postaci. Pomysły uczestników były niezwykle kreatywne, a efekty zaskakujące. Na koniec dnia wszyscy uczestnicy podziwiali swoje dzieła i wymieniali się inspiracjami. W ramach podsumowania Dzień Zdrowia zakończył się wspólnym degustowaniem owocowych stworków, które były nie tylko piękne, ale także zdrowe i pyszne. To wydarzenie pokazało, że nauka o zdrowiu może być pełna radości i twórczej zabawy. Było to wspaniałe doświadczenie, które na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników.
XV GMINNY KONKURS PLASTYCZNY NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XV GMINNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ pod Patronatem Wójta Gminy Radzyń Podlaski. W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej w Żabikowie odbyło się jego uroczyste podsumowanie. Lena Wachnik z kl. VI i Łucja Korczak z kl. III zdobyły wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy!
1
Misyjny Kiermasz Wielkanocny
Tradycyjnie, przed Świętami Wielkanocnymi, uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali dwa Kiermasze Misyjne: pierwszy - 6 kwietnia w parafii MBNP w Radzyniu Podlaskim, a drugi od 7 kwietnia - w naszej szkole. Dochód ze sprzedaży własnoręcznie zrobionych stroików i ozdób świątecznych był przeznaczony na misje w Czadzie. Serdecznie Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i bardzo duże zainteresowanie.
Marsz dla Życia
Nasza szkoła włączyła się w wyjątkową inicjatywę związaną z Marszem dla Życia, który przejdzie ulicami Szczecina 27 kwietnia 2025 r. W tym roku przepisywaliśmy na płótno encyklikę "Dilexit Nos" Ojca Świętego Franciszka "O miłości ludzkiej i Bożej Serca Jezusa Chrystusa". Ten Dokument Kościoła, przepisany na kilkuset kilometrowy materiał, będzie symbolicznie niesiony podczas Marszu. Organizatorem tego wydarzenia jest Fundacja Małych Stópek. Dla nas był to nie tylko piękny gest, ale także okazja do refleksji nad przesłaniem encykliki oraz świadectwem naszej troski o Życie.
Zajęcia przyrodnicze w kl. III
Klasa III na zajęciach przyrodniczych założyła swoje własne hodowle fasoli.
5
Dzień Świadomości Autyzmu w kl. II
Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w klasie 2 były okazją, aby zwiększyć świadomość uczniów na temat spektrum autyzmu oraz promowanie akceptacji i empatii. Tego dnia dzieci ubrały się na niebiesko, uczestniczyły w zabawach z niebieskimi balonami oraz tworzyły kolaże, ucząc się o różnorodności i akceptacji. Takie działania nie tylko edukują, ale także budują mosty zrozumienia i wsparcia w społeczeństwie.
16
Eliminacje XXV edycji Pucharu Tymbarku
11 kwietnia 2025 r. w Kąkolewnicy odbyły się powiatowe eliminacje XXV edycji Pucharu Tymbarku. Drużyna z naszej szkoły w składzie Gabriel Biernacki, Maciej Bodzek, Franciszek Frączek, Jan Miłosz, Kajetan Mysłowski, Szymon Pachała, Filip Samorajczyk, Daniel Jakubowski i Jan Wierzchowski zajęła II miejsce. Gratulujemy
Warsztaty rękodzielnicze w kl. II
7 kwietnia w klasie 2 odbyły się warsztaty rękodzielnicze poświęcone tworzeniu tradycyjnych palm wielkanocnych przeprowadzone przez wychowawczynię P. Monikę Brus. Warsztaty rozpoczęły się krótkim omówieniem tradycji związanych z palmami wielkanocnymi w Polsce. Dzieci dowiedziały się o ich znaczeniu oraz różnych technikach ich wykonywania. Uczniowie z entuzjazmem angażowali się w zadania związane z poznawaniem i kultywowaniem wielkanocnych tradycji.
"Młodzież zapobiega pożarom"
28 marca 2025 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega Pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali Adam Wyporski w kategorii klas I-IV i Emilia Perchuć w kategorii klas V-VIII. W klasyfikacji końcowej Emilia Perchuć zajęła 2 miejsce. Gratulujemy.
Marsz na orientację
Dnia 26 marca 2025 roku odbyły się XXVII WIOSENNE MARSZE NA ORIENTACJĘ „WIOSnoO 2025” w Sosnówce. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Filip Pastwiński, Franciszek Skwara, Marcel Kamiński, Wojciech Dziudzik, Rita Jędrys, Wiktoria Maliszewska, Jan Wierzchowski, Daniel Jakubowski, Kamil Zabielski, Igor Oleszczuk. Pierwszym punktem imprezy turystycznej był konkurs krajoznawczy. Po nim uczniowie udali się na trasę marszu na orientację. Po obiedzie odbyło się podsumowanie i zakończenie imprezy. W konkursie krajoznawczym Rita Jędrys zajęła VII miejsce.
Szkolenie z pierwszej pomocy
W dniu wczorajszym nasze Grono Pedagogiczne ukończyło szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy, które poprowadził P. Grzegorz Zając. Serdecznie dziękujemy
10
Warsztaty kosmetyczne - robienia błyszczyków
W klasie 7 i 8 Zespołu Szkół odbyły się warsztaty kosmetyczne- robienia błyszczyków. Była to świetna okazja do integracji zespołów klasowych oraz dbanie o zdrowie w przyjaznej atmosferze.
Uczestnicy, korzystając z naturalnych składników, mieli okazję stworzyć własne, personalizowane błyszczyki dla siebie lub jako prezent dla siostry mamy, czy koleżanki. Warsztaty połączyły kreatywność i relaks, a także dawały możliwość wzajemnej współpracy.
Atmosfera była pełna dobrego humoru, co sprzyjało zacieśnianiu więzi między członkami zespołu. Wspólne tworzenie produktów nie tylko wpłynęło na integrację, ale także na zdrowie, dzięki wykorzystaniu naturalnych składników, które są łagodne dla skóry.
Dodatkowo, każdy uczestnik otrzymał własnoręcznie wykonany błyszczyk jako prezent, co stanowiło miłą pamiątkę z tego wydarzenia.
Organizatorami warsztatów była p. Aneta Kozak i p. Bożena Niewęgłowska , prowadząca- p. Edyta Kamińska.
"Wiosna i ja"
Dziękujemy i gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu plastyczno - literackiego ,,Wiosna i ja".
Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
Dnia 20 marca 2025 roku w Urzędzie Gminy w Radzyniu Podlaskim odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom. Naszą szkołę reprezentowali: Emilia Perchuć, Lena Kleszcz, Adam Ciok, Dawid Murawik, Adam Wyporski i Zuzanna Skwara. W klasyfikacji końcowej klas 1-4 Adam Wyporski zajął II miejsce, natomiast Emilia Perchuć w kategorii klas 5-8 zajęła I miejsce. Oboje zakwalifikowali się do eliminacji na szczeblu powiatu. Gratulujemy.
Gminny Turniej Tenisa Stołowego
Dnia 19 marca 2025 roku w Szkole Podstawowej w Żabikowie odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego. Reprezentacja naszej szkoły zajęła VI miejsce.
Dzień Języka Ojczystego
W tym roku Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypadał w ferie , ale my chcieliśmy upamiętnić ten dzień w innym terminie. Dla wszystkich uczniów przygotowane zostały stacje zadaniowe rozmieszczone w różnych częściach szkoły. Podczas przerw chętni mogli wziąć dowolne karty do samodzielnego wykonania. Były wśród nich m.in. wykreślanki, krzyżówki, quizy, labirynty, zaszyfrowane zdania oraz łamańce językowe. Zadania te wzbudziły ogromne zainteresowanie. W ich wykonanie zaangażowało się wielu uczniów. Uzupełnione karty pośpiesznie przekazywali nauczycielce języka polskiego.
Pamiętajmy, że my Polacy powinniśmy nie tylko od święta dbać o nasz piękny, choć niełatwy język ojczysty.
Ogólnopolski Konkurs Matematyczny LEON
14 marca odbyło się podsumowanie i wręczenie dyplomów za udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym LEON. Jego celem było sprawdzenie umiejętności ścisłych uczniów oraz zachęcenie do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywania ukrytych talentów oraz rozwinięcia nawyku twórczego i logicznego myślenia. Ogólnopolski konkurs matematyczny jest sposobem na rozbudzenie motywacji do rozwoju zdolności ścisłych oraz sposobem na czerpanie radości z odkrywania tajników królowej nauk. W konkursie wzięło udział 13 uczniów z naszej szkoły, którzy zdobyli następujące miejsca: 1. Franciszek Jurek (klasa V) - miejsce 11, 2. Piotr Grochowski (klasa V) - miejsce 15, 3. Daniel Jakubowski (klasa V) - miejsce 18, 4. Jan Wierzchowski (klasa V) - miejsce 18, 5. Szymon Pachała (klasa IV) - miejsce 18, 6. Michał Saczuk (klasa II) - miejsce 19, 7. Kajetan Mysłowski (klasa IV) - miejsce 21, 8. Magdalena Butrym (klasa II) - miejsce 24, 9. Leon Jędrys (klasa III) - miejsce 28, 10. Gabriela Rola (klasa II) - miejsce 30, 11. Mieszko Osak (klasa II) - miejsce 30, 12. Adam Wyporski (klasa II) - miejsce 33, 13. Gabriel Murawik (klasa II) - miejsce 35. Uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Święto Matematyki w Naszej Szkole – Dzień Liczby Pi
14 marca to wyjątkowa data dla wszystkich miłośników królowej nauk – to właśnie wtedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Z tej okazji w naszej szkole odbył się prawdziwy festiwal matematycznych atrakcji, które dostarczyły uczniom zarówno wyzwań intelektualnych, jak i świetnej zabawy. Na uczestników czekało mnóstwo aktywności – od rozgrywek szachowych, przez matematyczne łamigłówki i karty Grabowskiego, aż po logiczne kolorowanki dla najmłodszych. Można było sprawdzić swoje umiejętności w składaniu modeli brył oraz rozwiązywaniu różnorodnych kart pracy. Nie zabrakło także emocjonującego szkolnego konkursu matematyczno-logicznego, w którym uczniowie mogli rywalizować o słodkie nagrody za aktywny udział. Jedną z atrakcji był również magiczny dywan, który dostarczył uczniom interaktywnej zabawy z matematyką. Na szkolnym korytarzu można było także podziwiać gazetkę poświęconą zastosowaniom matematyki, która przypominała, jak ważną rolę pełni ona w codziennym życiu. Całe wydarzenie zostało zorganizowane przez panią Martę Niebrzegowską i pana Karola Karpysza, którzy zadbali o to, by ten dzień był pełen inspirujących wyzwań i radości płynącej z odkrywania świata liczb. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i wspólne świętowanie!
Wycieczka do FIGLO
Piękny, słoneczny, pełen energii poranek to najlepszy czas na wyprawę do sali zabaw ,,Figlo" w Łukowie. Właśnie tam dzieci z klasy I, II i III bawiły się dwie godziny. Było dużo ruchu, zabawy i radości. Wszyscy zmęczeni, ale mega radośni. To był super ranek.
Archiwum Aktualności