• Wycieczka do Suntago

• Dnia 14.06. 2022r. uczniowie klas IV - VIII udali się na 2-dniową wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wyjazdu był Park Trampolin - jedno z najpopularniejszych miejsc na sportowo-rozrywkowej mapie Warszawy. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktorki, uczestnicy mogli skorzystać z szeregu atrakcji m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami.

Następnie uczestnicy wycieczki udali się na spacer po Starym Mieście: Plac Zamkowy i Zamek Królewski, Barbakan, Pomnik Syrenki i kolumna Zygmunta III Wazy. Na koniec dnia wszyscy udali się na seans w kinie 5D.

Głównym punktem wyjazdu był całodniowy pobyt w Parku Wodnym „Suntago” we Wręczy. W czasie pobytu w aquaparku uczniowie mieli możliwość skorzystania z różnych atrakcji wodnych. Wyjazd sprawił uczniom mnóstwo radości, był też świetną okazją do integracji i wspólnej zabawy! Propagowanie aktywności fizycznej to jeden z głównych celów, który przyświecał organizacji wycieczki. Uczniowie wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni! Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: p. M. Niebrzegowska, p. B. Łobińska, p. B. Niewęgłowska i p. A. Drozdek.

• Wycieczka do Białej Podlaskiej

• 31 maja 2022 roku uczniowie klasy IV, V i VI naszej szkoły wraz z opiekunkami p. Iwoną Niewęgłowską i p. Marta Niebrzegowską udali się do Miasteczka Ruchu Drogowego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej. Celem wycieczki było pogłębienie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych związanych z nauką jazdy na rowerze i wyrobienie wśród uczniów nawyków poruszania się po drogach zgodnie z obowiązującymi przepisami. Uczniowie pokonywali różnego rodzaju skrzyżowania, zwracali uwagę na ustawione znaki drogowe czy sygnalizację świetlną. Uczniowie mieli do dyspozycji rowery, hulajnogi elektryczne oraz kaski. Praktyczne ćwiczenia jazdy na rowerze w Miasteczku Ruchu Drogowego stanowiły świetne przygotowanie uczniów do egzaminu na kartę rowerową.