• XXI Rajd Pamięci Harcerzy Radzyńskich

• 13 września przedstawiciele kl. VIII w składzie: Jakub Popko, Gabriela Dalmaczyńska i Mikołaj Rybak wraz z wychowawczynią Agnieszką Norel wzięli udział w XXI Rajdzie Pamięci Harcerzy Radzyńskich im. Kazimierza Odrzygoździa.

Wszyscy uczestniczy zebrali się w lesie koło wsi Sitno, przy symbolicznej mogile, by uczcić pamięć poległych czternastu harcerzy i ich opiekuna harcmistrza Michała Stefana Lisowskiego. Uroczystość rozpoczęła się polową Mszą Świętą, odprawioną przez ks. Michała Goska. Następnie głos zabrali zaproszeni goście. W uroczystościach udział wzięli m.in. Pani Barbara Palica, która reprezentowała Wójta Gminy Radzyń Podlaski oraz Radę Gminy Radzyń Podlaski, Starosta radzyński Szczepan Niebrzegowski, Sekretarz Miasta Radzyń Podlaski Robert Targoński, który reprezentował Burmistrza Miasta Radzyń Podlaski Jerzego Rębka oraz nauczyciele i uczniowie ze szkół z terenu miasta i gminy Radzyń Podlaski. Na koniec złożone zostały wiązanki oraz zapalono znicze.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• Wakacje dobiegły końca. 1 września 2022 roku społeczność naszej szkoły z radością przywitała nowy rok szkolny 2022/2023. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu Pani Dyrektor Wioletta Chmielarz powitała gości: Pana Wiesława Mazurka - wójta Gminy Radzyń Podlaski, nauczycieli, pracowników, uczniów, przedszkolaków i rodziców. Zarówno Pani Dyrektor, jak i Pan Wójt wszystkim obecnym życzyli owocnej pracy, odkrywania swoich zainteresowań i jak największych sukcesów, a rodzicom – satysfakcji z osiągnięć swoich dzieci.

Pani Dyrektor przypomniała też ważne wydarzenia jakie miały miejsce 1 września 1939 roku, kiedy to dzieci nie poszły do szkół, gdyż niemieckie wojska zaatakowały Polskę. Pamięć wszystkich poległych podczas II Wojny Światowej uczciliśmy minutą ciszy.

Po części oficjalnej przyszedł czas na pierwsze powakacyjne spotkania w klasach z wychowawcami.