• "Sowa mądrości"

• Pani Katarzyna Kowalczyk Dyrektor Zespołu Szkół w Zabielu na uroczystym apelu podsumowała wyniki uczniów za pierwsze półrocze. Dla klasy z najwyższą średnią wręczyła "Sowę mądrości". Wielkie gratulacje złożyła na ręce Pani Magdaleny Łobińskiej wychowawcy klasy czwartej i gospodarza Jana Wierzchowskiego.

KLASA CZWARTA - KLASĄ Z NAJWYŻSZĄ ŚREDNIĄ - GRATULUJEMY!!

• Dzień Języka Ojczystego

• 21 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie. Z tej okazji uczniowie klasy IV i V przygotowali apel, na którym m.in. przedstawili historię powstania tego wydarzenia. Dla wszystkich z nas była to doskonała okazja, aby przypomnieć sobie jak istotną sprawą jest dbałość o piękno mowy ojczystej.

• Walentynki

• Środa 14 lutego upłynęła w naszej szkole w kolorach czerwieni, atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji Walentynek. Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Następnie walentynkowe amorki rozdały wszystkim adresatom serduszka i kartki walentynkowe z wyrazami sympatii od swoich adoratorów.

W tym dniu wszyscy uczniowie okazywali sobie wzajemną życzliwość, przyjaźń oraz bezinteresowną pomoc. Pamiętajmy o tym, że ,,miłe słówka’’ poprawiają humor i ułatwiają relacje międzyludzkie.

• "Ostatkowa" dyskoteka

• Ostatki, kusaki, zapusty to ostatnie dni karnawału. Samorząd Uczniowski wraz z wychowawcami klas zorganizował ostatkową dyskotekę dla młodzieży z naszej szkoły. Ulubiona muzyka i zabawa pozwoliła uczniom chociaż na chwilę zapomnieć o obowiązkach szkolnych. Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim nauczycielom za rzetelne dbanie o bezpieczeństwo dzieci.

• Dzień Babci i Dziadka

• 13 lutego w naszej szkole odbyła się wspaniała uroczystość Dnia Babci i Dziadka połączona z tzw. kusakami. Pani Katarzyna Kowalczyk Dyrektor Zespołu Szkół w Zabielu rozpoczęła uroczystość powitaniem przybyłych gości. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Wiesław Mazurek Wójt Gminy Radzyń Podlaski, który złożył wszystkim seniorom życzenia. W pięknie udekorowanej sali dzieci przedstawiły bogaty program artystyczny. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście nagradzali swoje wnuczęta gromkimi brawami. Z ust uczniów wybrzmiało głośne "Sto lat", a następnie dzieci obdarowały swoich Dziadków upominkami i zaprosili do wspólnej zabawy w rytm walczyka i oberka. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Dziękujemy za miłe spotkanie przy herbatce i kawce.

• Rekrutacja 2024/2025

O1.02.2024r. - 17.02. 2024r.

Ruszyła rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej.

Nasza szkoła zapewnia:

wszechstronny rozwój

wykwalifikowaną kadrę (pedagog, psycholog, pedagog specjalny, logopeda)

interaktywne pomoce dydaktyczne

opiekę świetlicową do godziny 16:30

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS

• "Radzyń Podlaski stawia na edukację pozaformalną"

• W każdy piątek uczniowie naszej szkoły spotykają się na zajęciach plastycznych, które realizowane są w ramach projektu "Radzyń Podlaski stawia na edukację pozaformalną" . Pod opieką Pani Iwony Martyniuk dzieci rozwijają swój talent plastyczny.

• Warsztaty matematyczne

• "Słyszałem i zapomniałem. Widziałem i zapamiętałem. Zrobiłem i zrozumiałem". (Konfucjusz)

24 stycznia uczniowie klasy drugiej pod okiem P. Moniki Grochowskiej uczestniczyli w warsztatach matematycznych. Ta nowatorska metoda nauki pozwala dzieciom na doskonalenie matematycznych zdolności, logicznego myślenia oraz wykorzystanie zdobytych umiejętności w sytuacjach życiowych. Uczniowie podczas praktycznych działań dostrzegają, że matematyka jest ciekawa i fascynująca.

• Turniej Tenisa Stołowego

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego w Żabikowie. Drużynowo zajęli IV miejsce. Gratulujemy dzieciom i opiekunowi P. Iwonie Niewęgłowskiej.

• Pokazy historyczne

• W dniu 23 stycznia w naszej szkole odbyły się "Pokazy historyczne", na których prowadzący przybliżył dzieciom tematykę II wojny światowej. Podczas prezentacji chętni uczniowie byli angażowani do aranżacji krótkich scenek nawiązujących do tematyki okresu wojennego. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość przymierzenia mundurów żołnierskich, obejrzenia i zapoznania się z eksponatami i replikami broni. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali informacji, które prowadzący przekazał w bardzo interesujący sposób. Najmłodsi pozyskali wiele nowych wiadomości, a dla najstarszych było to powtórzenie podane w nieszablonowej formie. Dla wszystkich była to bardzo ciekawa i ekscytująca lekcja historii.

• "Słonik nadziei"

• Dnia 18 stycznia 2024r. dzięki owocnej współpracy z organem prowadzącym naszą szkołę reprezentowanym przez Pana Wiesława Mazurka Wójta Gminy Radzyń Podlaski w naszym przedszkolu zagościła telewizja TVP 3 z Lublina w ramach charytatywnej akcji "Słonik Nadziei". To przedsięwzięcie, którego celem jest spełnianie marzeń przedszkolaków. Dzięki ludziom o dobrym sercu do przedszkoli docierają prezenty. Bohaterami tego wydarzenia były dzieci z naszego przedszkola. Pracownicy TVP3 Lublin zawitali do każdej sali oddziałów przedszkolnych, przyglądali się i podziwiali pracę i zabawę z tablicą interaktywną, magicznym dywanem. Największą niespodziankę sprawił naszym dzieciom Pan Paweł Olejniczak właściciel firmy Vobos, który obdarował nasze przedszkole zabawkami edukacyjnymi - dziękujemy.

• Misja Piernik

• Uczniowie klasy trzeciej pod opieką Pani Bożeny Pieśko i Pani Anety Kozak wyczarowali świąteczny uśmiech dla samotnych, potrzebujących i porzuconych.