• Międzynarodowy Dzień Białej Laski

• 15 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niewidomych – Dzień Białej Laski. Z tej okazji w naszej szkole w dniach od 12.10 do 17.10 w ramach kampanii społecznej „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”, organizowanej przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille’a w Bydgoszczy, zostały przeprowadzone z uczniami klas IV - VIII pogadanki dotyczące tematyki osób niewidomych i słabowidzących. Dzieci wysłuchały „List Adama 2022”, czytany przez Weronikę. Zapoznały się z filmami mówiącymi o piśmie punktowym, rehabilitacji wzroku i zajęciach z orientacji przestrzennej. Zobaczyli, czym jest tabliczka brajlowska. Poznali zasady pisania na niej a chętne osoby mogły spróbować swoich sił i napisać swoje imię w Braille'u. Na koniec lekcji dowiedzieli się w jaki sposób można i należy pomagać osobom z dysfunkcją wzroku.

25 października uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do wspólnej zabawy. Na drzwiach klas zawisły zagadki – dobrze wszystkim znane wyrazy, z tym, że napisane za pomocą pisma punktowego. Ich zadaniem było zapisanie odgadniętych wyrazów na kartce, a na najbardziej wytrwałych czekała nagroda.

Mamy nadzieję, że udział w tego typu zajęciach zwrócił uwagę uczniów na świat i trudności osób z niepełnosprawnością wzroku.

• Dzień Papieski

• W dniach 17 – 18 października z okazji XXII Dnia Papieskiego i 44-tej rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Papieża w naszej szkole odbyły się podchody papieskie dla uczniów klas I-III oraz IV – VIII. Dzieci z kl. I – III miały za zadanie odszukać 10 zagadek w formie rebusów na kartkach ze smartfonami rozmieszczonymi na dolnym korytarzu i z poszczególnych rozwiązań utworzyć hasło główne: DOBRY POLAK. Natomiast uczniowie kl. IV – VIII na górnym korytarzu na kartkach ze smartfonami musieli odnaleźć 15 zadań z kodami QR, pod którymi ukryte były pytania, związane z życiem i działalnością Jana Pawła II.

Wszyscy uczniowie dobrze się bawili, a przy okazji poszerzyli wiedzę o życiu, działalności i o wartościach, którymi kierował się w swoim życiu Papież Polak.

• Dzień Edukacji Narodowej

• 12 października nasza społeczność szkolna obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięli udział dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły, uczniowie, Rodzice oraz Wójt Gminy Radzyń Podlaski – p. Wiesław Mazurek, który wręczył nagrody nauczycielom oraz złożył okolicznościowe życzenia. Część artystyczną przygotowali uczniowie kl. IV i VI - VIII pod okiem p. I. Niewęgłowskiej i s. A. Norel. Wcielili się oni w rolę przewodników, pracujących w parku rozrywki „NIEBO”. Zmęczeni trudną pracą oraz uciążliwymi kostiumami aniołów, postanawiają zrobić psikusa grupie nauczycieli zwiedzających park i zesłać ich do piekła, by tam odpokutowali swoje grzechy i grzeszki.

Na koniec życzenia złożyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Wyrazem wdzięczności była róża i kartka oraz certyfikat „anielskiej cierpliwości”.

• Wycieczka do Lublina do Akroparku

• 30 września uczniowie klas IV – VIII z okazji Dnia Chłopaka udali się na wycieczkę do parku trampolin "Akropark" w Lublinie. Uczestnicy wyjazdu mieli do dyspozycji:

-basen z gąbkami,

-tor nija,

-wieża skoków,

-slackline - rozpięta nad basenem z gąbkami taśma, po której musisz dostać się na drugą stronę basenu,

-belka gladiatorów – tu bezpiecznie można było wyrównać przyjacielskie porachunki oraz sprawdzić swój zmysł równowagi i koordynację walcząc na wąskiej belce

-boisko do gier drużynowych.

Przed powrotem do domu uczniowie odwiedzili McDonald.

Opiekunami wycieczki byli p. I. Niewęgłowska, p. E. Rola, p. B. Łobińska, p. M. Niebrzegowska, p. M. Jabłońska i s. A. Norel.

• Narodowe Czytanie

• W tym roku przypada XI edycja Narodowego Czytania. Również nasza szkoła, wzorem lat ubiegłych, włączyła się w tę akcję i 23 września 2022r. zaproszeni goście - Pani Irena Pawlina - Ochnio, Pani Hanna Gołoś oraz nauczyciele - Pani Magdalena Łobińska i Pan Karol Karpysz, a także uczniowie klasy V, VI i VIII zaprezentowali wybrane ,,Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Były to: ,,Pani Twardowska”, ,,Świtezianka”, ,,Romantyczność” oraz ,,Trzech Budrysów”. Zaproszeni goście oraz czytający uczniowie przebrani byli w stroje ludowe, co wzbudziło zainteresowanie wśród słuchaczy. Wszyscy zebrani na sali obejrzeli też ciekawą prezentację o Adamie Mickiewiczu. Na koniec Pani Dyrektor wręczyła osobom czytającym podziękowania. Narodowe Czytanie w naszej szkole przygotowały Panie: Bożena Łobińska i Magdalena Łobińska.

• Narodowe Czytanie