• Koncert Zespołu "Limbos"

• W dniu 16 stycznia artyści z zespołu "Limbos" zabrali uczniów z naszej szkoły w podróż po "Światowych klimatach muzycznych". Dziękujemy za wspaniały koncert!

• Kolędnicy Misyjni

• Nasi uczniowie pod opieką s. Agnieszki wcielili się w role kolędników misyjnych i w niedzielę 14 stycznia w parafii MBNP przed każdą Mszą Św. występowali z programem artystycznym, głosząc radosną nowinę o Narodzeniu Pańskim. Przygotowaną przez nich scenkę umilał śpiew kolęd i pastorałek.

Kolędnikom przyświecał szczytny cel, którym było wsparcie ich rówieśników mieszkających w Kolumbii. Nasza pomoc dotrze na tereny, gdzie brakuje niemal wszystkiego. Dzieci tam mieszkające nie mają dostępu do edukacji i opieki medycznej, cierpią z powodu niedożywienia i braku wody nadającej się do picia.

Dziękujemy za gościnne przyjęcie kolędników i z serca złożone datki na misje!

• Klasa w terenie

• W ramach realizacji projektu Klasa w Terenie uczniowie klasy drugiej obserwując przyrodę zimą, postanowili zadbać o ptaki i je dokarmić. Pod okiem P. Moniki Grochowskiej dzieci samodzielnie wykonały karmniki pełne smakowitych ziaren zbóż, słonecznika i słoninki.

• Bal karnawałowy

• Karnawał to miła,szalona,pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 8 stycznia 2024 roku. Dzieci przebrane za swoich ulubionych bohaterów z bajek świetnie się bawiły.

• „NATALKA I ANTEK W ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI”

• Realizacja przez uczniów klasy pierwszej III modułu w ramach projektu edukacyjnego „NATALKA I ANTEK W ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI”.

W grudniu pierwszaki pod opieką wychowawczyni p. Moniki Brus zrealizowały MODUŁ III – MATEMATYKA NA KARTCE ŚWIĄTECZNEJ. Przeprowadzone zajęcia odbyły się w oparciu o scenariusz i materiały zamieszczone w module. Były one okazją do naturalnego połączenia edukacji społecznej z nauką matematyki. Wykonanie przez dzieci kartek świątecznych z elementami matematycznymi, wspomnianymi w materiale filmowym, było jednocześnie lekcją matematyki i elementem pracy wychowawczej. Wykorzystanie matematyki w praktyce sprzyjało rozwojowi wyobraźni i kreatywności pierwszaków. Dzieci miały okazję do budowania pozytywnych skojarzeń związanych z nauką przedmiotów ścisłych.

• Zbiórka karmy dla zwierząt

• Uczniowie Zespołu Szkół w Zabielu wzięli udział w zbiórce karmy dla zwierząt ze Stowarzyszenia ,,Empatyczni" . Wszystkim dziękujemy za pomoc i za okazane "dobre serce". Pamiętajmy, że nie tylko w okresie zimowym jest ona potrzebna.

Organizatorami akcji były p. Aneta Kozak i p. Bożena Niewęgłowska