• Odpracowanie zajęć piątkowych (25.11.2022r.)

• INFORMUJEMY, ŻE W SOBOTĘ 3 GRUDNIA 2022R.

W SZKOLE I PRZEDSZKOLU ODPRACOWUJEMY PIĄTEK 25 LISTOPADA 2022R. - DZIEŃ ZAWIESZENIA ZAJĘĆ

Z POWODU AWARII PIECA.

W SOBOTĘ ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ

ZGODNIE Z PLANEM LEKCJI Z PIĄTKU.

• ZAJĘCIA ZAWIESZONE

• W ZWIĄZKU Z AWARIĄ PIECA W NASZEJ SZKOLE

W DNIACH 25 I 28 LISTOPADA

ZAJĘCIA W PRZEDSZKOLU I SZKOLE

ZOSTAJĄ ZAWIESZONE.

• Obchody Święta Odzyskania Niepodległości

• 10  listopada 2022r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 104  rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczysty charakter tego święta, uczniowie podkreślili,  przychodząc w stroju galowym i przypinając kotyliony w barwach narodowych. Nie zabrakło  również biało-czerwonych chorągiewek. Na korytarzach i w klasach przygotowane zostały dekoracje, gazetki  tematycznie związane z  walkami o niepodległość i odradzaniem się II Rzeczypospolitej. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem  hymnu państwowego „Mazurka Dąbrowskiego”.  Nasza placówka została zgłoszona do udziału w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.   Wszyscy zebrani stanęli na baczność i odśpiewali cztery  zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

Następnie uczniowie klas: szóstej i ósmej  przedstawili montaż słowno – muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Podczas tej uroczystości przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez tragiczne dzieje  walk naszego narodu o wyzwolenie z niewoli. Utwory poetyckie  oraz pieśni patriotyczne zaprezentowane przez naszych szkolnych artystów,  wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że nasza Ojczyzna, po  123 latach niewoli,  w 1918 r. odrodziła się i  powróciła na mapę Europy. Był to dla uczniów naszej szkoły czas zadumy i refleksji nad trudną drogą Polaków do wolności, nad rozumieniem słowa patriotyzm.

Na zakończenie pani dyrektor Wioletta Chmielarz  podziękowała wszystkim uczniom  i nauczycielom, którzy brali udział w przygotowaniu uroczystości. Następnie zaprosiła na obchody Narodowego  Święta Niepodległości w Radzyniu Podlaskim. Akademia została przygotowana przez panią Ewę Rolę przy współpracy z nauczycielem muzyki panem Zbigniewem Kanią.

• 11 listopada w przedszkolu

• Dziś szczególny dzień w naszym przedszkolu. Świętowaliśmy Dzień 11 Listopada. Mali Patrioci z grupy Misie, Smerfy i Supersmyki uroczyście odśpiewali hymn narodowy.

• Akcje charytatywne

• W Tygodniu Misyjnym udało się nam zorganizować dwie akcje charytatywne. W ramach pierwszej akcji zadbaliśmy o uśmiech afrykańskich dzieci, zbierając szczoteczki i pasty do zębów, przekazując je na misje do Kamerunu i Czadu. Druga akcja to "Drobiazg dla Białorusi". Zbieraliśmy drobne artykuły szkolne i słodycze, które zostaną dołączone do paczek świątecznych. To wszystko przekazaliśmy dla dzieci, mieszkających w Brzozówce na Białorusi.

• Dyktando charytatywne

• W dniach 11-13 listopada 2022 r. odbędzie się charytatywne dyktando (w 100% przez internet) z okazji Święta Niepodległości.  Jest to cykliczne wydarzenie organizowane przez serwis www.dyktanda.pl . W tym roku przeprowadzona zostanie już 3. edycja. Co roku dyktando gromadzi tysiące uczestników, którzy niosą pomoc, a jednocześnie zażarcie rywalizują o dobry wynik. Może w nim uczestniczyć każdy - dorośli, młodzież i dzieci.

Środki zgromadzone podczas tego wydarzenia trafią do Fundacji Zarys, która wysyła pomoc medyczną do Ukrainy. Do tej pory fundacja wysłała już osiem tirów z towarem o łącznej wartości 2,6 mln zł.

W ramach dyktanda zbieramy środki na kolejnego tira.

Aby dołączyć do dyktanda wystarczy zalogować lub zarejestrować się na portalu Dyktanda.pl i kliknąć WEŹ UDZIAŁ na poniższej stronie:

Organizatorem wydarzenia jest portal edukacyjny www.dyktanda.pl, a treść dyktanda przygotowana została jak zawsze, specjalnie na tę okazję przez członków Fundacji Języka Polskiego. Patronat medialny nad wydarzeniem objął kanał Historia Realna. Gorąco zachęcamy do wsparcia akcji poprzez udział w dyktandzie!