• Dzień Dziecka w naszej szkole
          • Dzień Dziecka w naszej szkole

          • 1 czerwca to święto wszystkich dzieci na całym świecie. Ten dzień w naszej szkole również upłynął w wyjątkowej atmosferze. Wszyscy bawili się w godzinach 9.00 – 12.00. Każda klasa zaplanowała zabawy dla siebie. Były to zajęcia pełne niespodzianek i słodkości.

        • Wycieczka do Białej Podlaskiej
          • Wycieczka do Białej Podlaskiej

          • 31 maja 2022 roku uczniowie klasy IV, V i VI naszej szkoły wraz z opiekunkami p. Iwoną Niewęgłowską i p. Marta Niebrzegowską udali się do Miasteczka Ruchu Drogowego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej. Celem wycieczki było pogłębienie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych związanych z nauką jazdy na rowerze i wyrobienie wśród uczniów nawyków poruszania się po drogach zgodnie z obowiązującymi przepisami. Uczniowie pokonywali różnego rodzaju skrzyżowania, zwracali uwagę na ustawione znaki drogowe czy sygnalizację świetlną. Uczniowie mieli do dyspozycji rowery, hulajnogi elektryczne oraz kaski. Praktyczne ćwiczenia jazdy na rowerze w Miasteczku Ruchu Drogowego stanowiły świetne przygotowanie uczniów do egzaminu na kartę rowerową.

        • Pokaz historyczny "Życie i kultura w średniowieczu"
          • Pokaz historyczny "Życie i kultura w średniowieczu"

          • W dniu 30 maja 2022 r. w naszej szkole gościliśmy Grupę Artystyczną ,,Rekonstrukto” z programem edukacyjnym, który przybliżył czasy średniowiecza, kiedy to rycerze zakuci w zbroje i z mieczem w ręku nie szczędzili wysiłku, by chronić honoru i Ojczyzny. Uczniowie dowiedzieli się jaka droga wiodła do stanu rycerskiego. Podczas pokazu jeden z naszych uczniów – Daniel Jakubowski z kl. II dostąpił zaszczytu pasowania na rycerza i mógł tym samym potrzymać miecz. Z kolei inni uczniowie zostali zakuci w dyby. Warunkiem ich uwolnienia była obietnica wzorowego zachowania i dobra nauka. Następnie odbyła się próba siły, czyli próba ciężkiego miecza, w czasie której wybrani uczniowie mogli spróbować swoich sił, trzymając w jednej ręce miecz w pozycji poziomej. Taka podróż w czasie do odległego, zakurzonego minionym czasem średniowiecza okazała się ciekawą lekcją historii.

        • Wycieczka do Parczewa
          • Wycieczka do Parczewa

          • 25 maja przedszkolaki z grupy „Smerfy” wraz z opiekunami: p. A. Zielińską, p. A. Zdunek i s. A. Norel udały się na wycieczkę do sali zabaw „Fikoland” w Parczewie. Dla niektórych z nich była to pierwsza podróż autokarem, dlatego była ona związana z wieloma emocjami oraz oczekiwaniem na nowe przeżycia.

            Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja grupy, rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. Dwie godziny zabawy w sali, w której znajdowały się różnorodne przeszkody i miejsca do aktywności, minęły nam bardzo szybko. Największym powodzeniem cieszyły się zjeżdżalnie. Dużo radości sprawiły też baseny z kolorowymi piłeczkami, armaty na piłki, tunele oraz trampoliny.

            Dzieci były zachwycone nowo poznanym miejscem, a uśmiech z ich twarzy nie zniknął do końca dnia.

             

        • "Znam wiersze Jana Brzechwy"
          • "Znam wiersze Jana Brzechwy"

          • W dniu 19.05.2022 r. odbył się w naszej szkole konkurs czytelniczo – plastyczny „ZNAM WIERSZE JANA BRZECHWY”. Chętni uczniowie z klas I – II nauczyli się pięknie czytać wybrane wiersze Jana Brzechwy. Każdy z tych uczniów wykonał też ilustrację do wybranego utworu.

            Konkurs poprzedzony był spotkaniami w bibliotece szkolnej, gdzie p. bibliotekarka  Ewa Rola czytała dzieciom  wiersze tego wspaniałego poety. Komisja konkursowa podkreśliła wysoki poziom  prezentowanych  przez uczniów utworów. Piękne były też prace plastyczne.

             Oto wyniki konkursu:

             Miejsca  I

            1. Jurek Franciszek -  klasa II

            2. Perchuć Malwina – klasa II

            3. Przybysz Nadia – klasa I

            4. Toczyński Adrian – klasa I

            Miejsca  II

            1. Bodzek Maciej - klasa I

            2. Butrym Julia - klasa I

            3. Grochowski Piotr-  klasa II

            4. Kraszewski Patryk -  klasa I

            5. Skwara Zuzanna klasa - klasa I

            6. Wierzchowski Jan - klasa II

            Miejsca  III

            1. Grochowski Jan– klasa I

            2. Karczmarz Kornelia– klasa I

            3. Kulas Aleksandra– klasa I

            4. Miłosz Jan– klasa I

            5. Sobczuk Mikołaj– klasa I

             Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy, które zostały wręczone przez  p. dyrektor Wiolettę Chmielarz, podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego .

        • Wycieczka do Ulana
          • Wycieczka do Ulana

          • Uczniowie klasy IV i V wraz z p. B. Łobińską, p. E. Rolą i p. M. Jabłońską mogli zobaczyć, jak wyglądało dawniej życie na wsi, ponieważ w dniu 17 maja 2022r. pojechali do ,, Retro Zagrody'' - gospodarstwa tematycznego w Ulanie.

            Dzieci karmiły zwierzęta: kozy, kucyki, króliki oraz ptactwo domowe, podziwiały lamę a także konia, oglądały dawne maszyny i sprzęty rolnicze, siedziały na wozie.

            Zobaczyły zabudowania gospodarskie, między innymi stodołę i spichlerz. Z zainteresowaniem obejrzały izbę, w której było żelazko z duszą, garnek gliniany, lampa naftowa oraz ręcznie robione obrusy i makatki. Miały też okazję ubijać masło.

            Dzięki uprzejmości gospodarzy wszyscy mogli skosztować placka drożdżowego ze swojskim masłem, koziego mleka, herbatki z ziół według tradycyjnej receptury oraz kawy zbożowej.

            Była to podróż w dawne czasy oraz możliwość poczucia sielskiego klimatu wsi, za co wszyscy byli bardzo wdzięczni właścicielom ,, Retro Zagrody''.

        • Wycieczka do Warszawy
          • Wycieczka do Warszawy

          • W piątek 13 maja 2022 r. uczniowie z klas V - VIII wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Opiekę na nimi sprawowały: p. E. Rola, p. I. Niewęgłowska, p. A. Zdunek i s. A. Norel.

            Pierwszym punktem naszej wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Sejmie, gdzie mogliśmy wzbogacić swoją wiedzę o świecie nauki i techniki. To co wyróżnia to miejsce to stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Zwiedzając obiekt w grupach, uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Tutaj każdy z nas mógł poczuć się jak prawdziwy naukowiec, pochylić nad szkłem i probówkami, w otoczeniu spektroskopów czy zestawów elektropneumatyki. Sposób i kierunek zwiedzania zależał od każdego z nas. Kierując się swoją ciekawością, wybieraliśmy kolejne ścieżki zwiedzania. Wystawy są jak żywe organizmy, które nieustannie się zmieniają.

            Po przerwie na obiad pieszo - razem z przewodnikiem - zwiedzaliśmy Warszawę. Przechodziliśmy Krakowskim Przedmieściem. Na Placu Piłsudskiego, gdzie zwykle odbywają się ważne uroczystości państwowe, pokłoniliśmy się przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Na Starym Mieście podziwialiśmy pomnik Syrenki – charakterystyczny symbol Warszawy, o którym wcześniej słyszeliśmy. Zobaczyliśmy też Barbakan – część starych murów obronnych Warszawy, który przypominał nam Barbakan z Krakowa.

            Jednym z ciekawszych i ostatnich punktów naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Przechodziliśmy przez tunel i słyszeliśmy odgłosy bombardowania. Pozwoliło nam to lepiej zrozumieć co czuli ludzie podczas tych strasznych chwil. Wystawione były tam modele samolotów z czasów II wojny światowej oraz broń, co szczególnie zainteresowało chłopców. Oglądaliśmy film pt. Miasto Ruin, który przedstawiał jak wyglądała Warszawa po powstaniu, jak była zniszczona. Wizyta w muzeum zrobiła na nas duże wrażanie i doskonale uzupełniła wiedzę na ten temat, jaką zdobyliśmy w szkole i jaką możemy czerpać z filmów.

            Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, około godz. 20.30 wróciliśmy do swoich domów.

            Wycieczka została dofinansowana przez MEN w ramach programu „Poznaj Polskę”. Wycieczkę zorganizowała p. Ewa Rola przy współpracy z dyrektorem szkoły p. Wiolettą Chmielarz.

        • Gminny Przegląd Piosenki Ludowej "Na swojską nutę "
          • Gminny Przegląd Piosenki Ludowej "Na swojską nutę "

          • 12 maja dzieci z grupy "Misie": Laura Fijałkowska i Oskar Bodzek oraz Emilia Perchuć z kl. V wzięli udział w Gminnym Przeglądzie Piosenki Ludowej pt."Na swojską nutę " pod honorowym patronatem Wójta Gminy Radzyń Podlaski Pana Wiesława Mazurka, zorganizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich "Bielanki".

        • Marsz dla Życia
          • Marsz dla Życia

          • W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się w przepisywanie na płótno Encykliki Jana Pawła II o Ewangelii Życia. Z Fundacji Małych Stópek otrzymaliśmy materiał, pisaki i 4 strony tekstu. W ten sposób wzięliśmy udział w Marszu dla Życia, który przeszedł ulicami Szczecina dnia 8 maja 2022r. pod hasłem „Wybierz Życie”, podczas którego był właśnie niesiony wspólnie przepisany na kilkusetmetrowy materiał Dokument Kościoła.

        • Apel Wielkanocny
          • Apel Wielkanocny

          • 12 kwietnia jak co roku, spotkaliśmy się w okresie przedświątecznym, aby wspólnie spędzić ten wyjątkowy czas uczestnicząc w Apelu Wielkanocnym. O część artystyczną zadbały klasy VII i VIII pod opieką s. A. Norel, p. A. Zdunek i p. I. Niewęgłowskiej. Uczniowie przygotowali program słowno-muzyczny, składający się z dwóch części. W pierwszej scenie została ukazana dobra ze złem, gdzie na koniec dobro zwycięża. W części drugiej poprzez wiersze i piosenki zostały ukazane zwyczaje wielkanocne.

            Na zakończenie Pani Dyrektor Wioletta Chmielarz podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości oraz złożyła całej społeczności szkolnej i przybyłym gościom najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

            W tym dniu upamiętniliśmy również ofiary Zbrodni Katyńskiej poprzez odśpiewanie Hymnu Państwowego i minutę ciszy.

            Przy okazji zostały też wręczone nagrody za udział w szkolnym konkursie „Święty Patryk, jakiego nie znacie”. W konkursie plastycznym w kategorii klas I-III egzekwo I miejsce zajęli: Patryk Kraszewski z kl. I oraz Malwina Perchuć i Piotr Grochowski z kl. II. W kategorii klas IV-VIII za przygotowanie prezentacji multimedialnej I miejsce zajęła Olga Golanko z kl. VII, II miejsce – Amelia Ochnio z kl. VI i Weronika Ochnio z kl. VII, III miejsce – Emilia Perchuć i Aleksandra Michalak z kl. V. Wyróżnienie przyznano Krystianowi Dudek-Grochowskiemu z kl. VII.

            WSZYSTKIM ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY.

             

  • Galeria zdjęć

      brak danych